IP: 3.236.146.28 Login - Register

У селі Курне чи то підлітки поглумилися над ровесницею, чи то один "беспредельщик" тероризує місцеве населення, чи то й те, і інше ...

У Курне Червоноармійського району кореспондента народного тижневика "Субота" привела абсолютно моторошна інформація: група 14-річних підлітків зґвалтувала свою ровесницю.

Однак по приїзду в район журналіста стало ясно, що зґвалтування як такого не було, проте в Курному кояться не менш моторошні справи: одна людина, мабуть, абсолютно впевнена у власній безкарності та всесиллі, тероризує місцеве населення. Він обкладає даниною жителів села, глумиться над їхніми дітьми. А зовсім нещодавно влаштував погроми в кількох домоволодіннях: повибивав вікна та двері.


Червоноармійській міліції "нічого не відомо" про існування в районі організованої банди здирників.

Залякані селяни, не сподіваючись на допомогу міліції, самі патрулюють вулиці села, а бізнесмени, впевнені, що районна міліція "кришує" беспредельщика, закликали на допомогу з Житомира бійців самооборони.

Ось що повідомив журналісту перший заступник начальника Червоноармійського райвідділу міліції Сергій Туровець :
- Другого квітня близько 4-ї ранку надійшло повідомлення, що в селі Курне хтось пошкодив вікна та двері в будинках місцевих жителів. Оперативно-слідча група, яка прибула в Курне за викликом, встановила, що бив вікна відома в селі людина . Крім того, він завдав тілесні ушкодження господарю одного з домоволодінь.

Що стосується звинувачень у зґвалтуванні своєї дочки, які "відома в селі людина" пред'являла ряду селян, то, за словами, Сергія Павловича, про це міліції нічого не відомо. Сам же автор безчинств в даний час ховається.
- Трохи пізніше в міліцію звернулася одна мешканка села, яка заявила про зґвалтування своєї дочки 2000 року народження, - продовжив заст. начальника райвідділу міліції. - Вона повідомила, що це сталося 28 березня. В результаті опитування кола свідків нами було встановлено, що ця дівчинка 28 березня проводила час біля сільського стадіону в компанії однолітків. Всі розпивали спиртні напої. І коли вона сп'яніла, підлітки зняли з неї взуття, колготки і плавки. У ході допиту вони пояснили, що намірів зґвалтувати ровесницю у них не було. І сама дівчинка факту зґвалтування теж не підтверджує.

Сергій Туровець пояснив також, що дана 14-річна дівчинка є дочкою від першого шлюбу того самої людини, який громив будинки кількох жителів Курного. В даний час ця людина ховається. Його місцезнаходження встановлюється. За словами співрозмовника журналіста, у цієї людини судимості були, але вони погашені (тобто, він цілком може балотуватися на пост Президента України, - авт.). Відповідаючи на питання, чи входив «беспредельщик» з Курного в певне кримінальне угруповання, про яке доводилося чути від місцевих жителів, Сергій Туровець відповів буквально наступне: "Я нічого про кримінальні угруповання і кримінальних авторитетів в нашому районі не знаю".
За словами Сергія Павловича, ця людина офіційно ніде не працює, але є віце-президентом житомирського боксерського клубу. Займається благодійною діяльністю, з'являвся на телеекранах ...

"Жителі села не просто злякалися - село здригнулося!"


По прибуттю в Курне автор першою справою зустрівся з сільським головою Катериною Ковальчук. Вона визнала, що биття вікон і дверей "відомою у селі людиною " на ім'я Андрій передував інцидент з його 14-річною дочкою.
- Що саме сталося з дівчинкою, я не знаю, - розповідає Катерина Григорівна, - і розслідування - це не справа сільського голови. Зі слів людей мені відомо, що кілька семикласників в пізній час пиячили. З ними була і ця дівчинка... Я вважаю, що вина в тому, що трапилося лежить, перш за все, на батьках підлітків. Як їх батьки могли допустити таке?! За фактом же биття вікон я звернулася до міліції. Справа в тому, що крім биття вікон, з боку Андрія були погрози: начебто у деяких наших підприємців він вимагав гроші. Жителі села не просто злякалися - село здригнулося! Селяни кілька ночей поспіль виходили на патрулювання - хто знає, може, цей Андрій ще на когось образився і прийде мстити ...

У той же час, за словами сільського голови, Андрій займається благодійністю і допомагає дітям-сиротам, про що писали деякі газети і був показаний сюжет по обласному телебаченню. Школі села Курного минулого року подарував великий килим. Однак він ніде не працює і бере відповідні довідки в сільраді, щоб оформити для сім'ї соціальну допомогу. Загалом, "робінгуд" місцевого розливу ...
- Звідки він бере гроші на благодійність, не знаю, - зізналася Катерина Григорівна.

"Ми неодноразово зверталися до міліції за захистом - безрезультатно. Там, схоже, "перевертень сидить" і покриває здирників"

Далі автор поспілкувався з сім'єю підприємців Ларисою та Юрієм Бахарінськими, яких "грузил" Андрій і яким бив вночі 2-го квітня вікна. Сліди нічного погрому були добре видні в їхньому дворі: розбите скло, розтрощені двері.
Банда, в яку входить ця людина, займається рекетом, - розповідає Юрій . - Нам виставили рахунок - 12 тисяч гривень. Ми відмовилися платити, і - ось, будь ласка. Ми неодноразово зверталися до міліції за захистом - безрезультатно. Там, схоже, "перевертень сидить" і покриває здирників.
- У нас є кафе і магазин, - вступає в розмову Лариса. - Андрій вимагав, щоб йому відпускали товар безкоштовно . Казав, " я розрахуюся ", але зібралося більше 2-х тисяч боргу ... А 28 березня годин в 9 вечора прибігла його донька - семикласниця і просить продати для її батька пляшку горілки. Каже, що тато її стоїть на вулиці . Я дала. А він за те, що продала спиртне неповнолітній, за цю чвертку, виставив мені рахунок - 12 тисяч. Я йому кажу: "Якщо я в чомусь винна, то нехай мною займаються відповідні органи, а не ти. Я платити тобі не буду! " Наступного дня він прийшов в наш магазин, залякав продавщицю і набрав товару на 700 гривень, а потім з каси забрав більше 1000 гривень.

Бандит гасив сигарети об вуха хлопця, зґвалтував його і відзняв все це на відео

Підприємець також розповіла, що після інциденту з дочкою Андрія той у будинку своєї колишньої дружини всю ніч знущався над підлітками, які пили в компанії з його дочкою. За інформацією з анонімного джерела, гасив сигарети об вуха хлопця, зґвалтував його і відзняв сам процес на відео, погрожуючи викласти в Інтернет . Однак, за словами одного з підлітків, який випивав в компанії дочки Андрія ввечері 28 березня, дівчинка сама впала на землю і стала знімати з себе одяг, а хлопчаки, побачивши таке, злякалися і втекли.

А ось що розповіла ще одна постраждала від буйства «беспредельщика» з Курного, підприємець Надія Наумчук :
- Ми спали, коли він увірвався до нас у дім . Зірвав зі стіни електролічильник, щоб ми не могли включити світло, потім кинув у вікно цеглину. Я відразу зрозуміла, що це Андрій, бо напередодні він погрожував нам - вимагав гроші. 20 тисяч. Звідки у нас такі суми?! Він не тільки нас обкладав даниною - інших теж. Але багато хто боїться ... Міліція приїхала і сказала, що нічого порушувати не будуть - збиток незначний . Зараз я вдома не ночую . А чоловік вночі тримає поруч із собою вила і сокиру для самозахисту.
- ... Він вибив двері і зайшов на веранду, - розповідає ще один потерпілий від Андрія - Сергій Андрійчук. - Це було в 4 ранку. Мене розбудила перелякана дружина і сказала, що хтось барабанить в двері . Я взяв сокиру, підійшов до дверей . Він кричить, "відкривай!" . Я відкрив, а він мене - сокирою по голові і кричить: "Насильники! Я вас вбивати буду!". Ми зчепилися, я його тримав якийсь час. Потім він пішов і примовляв, що підпалить, що вб'є ...
 За словами Сергія Васильовича, його син був у компанії з дочкою Андрія в той злощасний вечір, і причина нападу саме в цьому.
У розмову вступили дві дорослі дочки місцевого підприємця Світлана та Наталія Іваницька. Вони розповіли, як ще в січні Андрій вимагав у їх батька гроші, бив скло в магазині, знівечив його мікроавтобус. У міліцію зверталися - ніяких дій відносно Андрія та не вжила .

"Він змусив цілувати йому ноги і просити вибачення "

Коли мене привели до нього (Андрія), Віталік (ще один хлопчик з компанії підлітків, яка випивала разом з дочкою Андрія) там уже був. Він стояв майже голий, без трусів. Що дядько Андрій з ним робив, я не знаю. Від мене він вимагав, щоб я зізнався у зґвалтуванні його дочки, - розповідає один з учасників подій ввечері 2 березня 14-річний підліток К. - щуплий хлопчина з дитячим тоненьким голоском . - Змусив цілувати йому ноги і просити вибачення . Я зізнався, хоча ми не ґвалтували. Цілував ноги йому . Він мене відпустив. Що було далі, я не знаю.

"Він займався розбоями і грабежами. Я особисто його затримував "

Як розповів колишній дільничний Іван Чеховський, Андрій створював проблеми з юності:
- Він займався розбоями і грабежами. Я особисто його затримував, коли він викрав машину . А зараз в селі - хаос . Люди залякані. Я вважаю, що сюди має приїхати начальник райвідділу, дільничний інспектор і запевнити людей, що у них є захист.
... А її як не було, так і немає. Більш того, суд теж встав на захист Андрія - і відпустив його на всі чотири сторони під сміхотворну заставу. І звернулися жителі Курного до самооборони житомирського майдану з проханням захистити їх.

Ось що повідомив газеті " Субота" керівник житомирської самооборони Віктор Котович :
- Нам подзвонила одна мешканка з Курного і попросила захистити селян. Ми поїхали, щоб розібратися, в чому справа. З'ясувалося, що Андрій А-ко, якого у кримінальних колах називають БТР або Трохим, наводить жах на жителів Курного . Всі настільки залякані, що навіть бояться писати заяви в міліцію. Коли ми приїхали, відразу 6 осіб написали заяви про утиски з боку Трохима й про бездіяльність міліції, яка покриває злочинця. А 3 квітня нам заявили, що Трохим зґвалтував неповнолітнього хлопчика. Він зняв це все на відео і сказав, що батьки хлопчика повинні заплатити 10 тисяч гривень, якщо не хочуть, щоб відео було викладено в Інтернет. Наступного дня я поїхав до Червоноармійський райвідділ міліції. Там у мене відбулася розмова з першим заступником райвідділу міліції Сергієм Туровцев . Як з'ясувалося, Трохим, крім усього іншого, звинувачується в побитті працівників лісгоспу (він, виявляється, і тих поколобродив, щоб змусити платити данину ), але за рішенням суду перебуває на волі під заставу в 25 тисяч гривень. І саме в цей самий час він учинив погром в Курному і побиття малолітніх. Тим не менш, його не затримали і не змінили запобіжний захід !
Крім того, в розмові з паном Туровцев з'ясувалося, що ніяких грошей в якості застави Трохим не вносив, але запобіжний захід не змінювався, і він як і раніше на волі! Після розмови з заступником начальника райвідділу і опитувань місцевих жителів я прийшов до переконання, що місцева міліція покриває Трохима .
Отже, на сьогоднішній день «беспредельщик» на волі. У міліції лише знизують плечима і кивають на суд, який присудив йому занадто м'яку міру запобіжного заходу. Жителі Курного живуть у страху - бояться, що прийде Андрій - Трохим і помститься за те, що скаржилися. Революція революцією, а на місцях міліція мінятися не поспішає. Принаймні, у Червоноармійському районі бандити почувають себе в повній безпеці. Чого не скажеш про добропорядних громадян .

Сергій Гудзенко
газета «Субота»

 

Народні прикмети

8 грудня вшановується пам’ять святого Климента, папи Римського. У народі цей день називається Климентовим: “У день святого Климента зима клин клином вибиває” — з цього часу настає пора сильних морозів: “Климент морозом у чоловіка сльозу гонить”. На Климента боялись побачити в поселеннях польових мишей, оскільки їх наближення до будинків вказувало на холодну зиму.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ