IP: 34.232.63.94 Login - Register

Газета "Субота"

У зоні проведення АТО, неподалік від Донецька, пропав житель нашої області, голова Червоноармійського районного відділення партії «Свобода» Володимир Грибан. На своєму старенькому автомобілі «Вольво-440», 89 року випуску, він віз гуманітарну допомогу землякам - бійцям Новоград-Волинської тридцятої окремої механізованої бригади.

Володимир Володимирович виїхав з Червоноармійська в середу, 16 червня. Його маршрут мав пролягати через місця дислокації 30-ої бригади: селища Чонгар, на Кримському перешийку, Мирний, в Запорізькій області, Сонячне, біля Донецька, і місто Металіст на Луганщині. У п'ятницю, 18 липня, близько 21 години по дорозі з Сонячного в Металіст зв'язок з нашим земляком обірвався.
«Того вечора ми поспілкувалися з Володею дуже коротко, - розповіла «Суботі» дружина зниклого Оксана Грибан. - Він сказав, що вивантажився в Сонячному, а тепер прямує в Металіст, де передасть нашим бійцям решту гуманітарного вантажу, і буде повертатися додому. Це було 18 червня близько 21 години. Через деякий час я подзвонила йому знову, але всі три мобільних телефони чоловіка були вимкнені. У Металіст він так і не приїхав».
Один з організаторів відправки гуманітарного вантажу юрист Юрій Лисюк: «До поїздки Володя готувався дуже ретельно: обдзвонив начальників постачання всіх задіяних в АТО підрозділів бригади, склав докладний список, якому бійцеві що потрібно. Потім разом із заступником голови районної ради депутатів Миколою Захарчуком на гроші, зібрані активістами «Свободи» і просто небайдужими жителями райцентру, закупив бронежилети, розвантаження, берци, комплекти військової форми, шкарпетки, футболки та продукти харчування. Автомобіль був забитий настільки, в ньому ледь залишалося місце для худорлявого водія».
Командир взводу забезпечення танкового батальйону, з Мирного, Іван Григорчук: «Володя приїхав в розташування нашого підрозділу вночі з четверга на п'ятницю. Я погодив по телефону з Сонячним і Металістом, що з гуманітарного вантажу залишається у нас, що йде далі. Ми вивантажили наш вантаж, і близько трьох годин ночі Володя виїхав в Сонячне. Я просив його, щоб він не пересувався в зоні АТО вночі - це дуже небезпечно. Переконував почекати до ранку, тоді можна було б вирішити з командуванням питання про збройний супровід. Але Володя сказав, що чекати до ранку не може, так як дуже поспішає додому, і поїхав. У Сонячне він дістався благополучно, і знову, незважаючи на вмовляння мого тамтешнього колеги з постачання Сергія Ярового, відправився в Металіст на ніч - близько 21 години. Незабаром зв'язок з ним обірвався. Ми намагаємося встановити місцезнаходження Володі по своїх каналах, але поки результату, на жаль, немає».
Помічник оперуповноваженого Червоноармійського РВУМВС Батир Культачев, що займається пошуками зниклого активіста: «Коли Володимир Грибан вирушав на Схід, на його одязі був значок «Свободи». При собі чоловік мав партійне посвідчення. На жаль, це дуже зменшує шанси на те, що наш земляк буде знайдений. Але надії ми не втрачаємо».
Як стало відомо «Суботі», до пошуків Володимира Володимировича Грибана, крім Червоноармійської міліції, підключилася СБУ та військова розвідка сил АТО. У відважного свободівця у Червоноармійську залишилася дружина і п'ятеро дітей віком від двох до десяти років.

Народні прикмети

22 березня відзначається день пам'яті 40 мучеників, у Севастійському озері замучених. Це друга зустріч весни (перша на Масляну). Якщо плиска прилетіла, то річка через 12 днів скресне; приліт жайворонка передвіщав тепло; зяблик - холод.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ