IP: 18.232.31.206 Login - Register

Районною організацією Товариства Червоного Хреста України спільно з фтизіатричною службою ЦРЛ реалізовується проект «Медико-соціальний супровід та формування прихильності до лікування туберкульозу» за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Основною метою якого є супровід амбулаторного лікування пацієнтів, хворих на мультирезистентний туберкульоз та надання їм соціальної допомоги.

З метою профілактики туберкульозу працівниками районної організації Товариства Червоного Хреста були проведені бесіди з учнями Червоноармійської ЗОШ І-ІІІ ступенів і Червоноармійського професійного ліцею, працівниками Івановицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та поширені інформаційні бюлетені.


Програма «Громадськість проти туберкульозу, СНІДу та інших небезпечних хвороб», над якою працює Товариство Червоного Хреста України, в наш час має актуальне значення. Адже сьогодні туберкульоз посідає друге місце після ВІЛ/СНІДу за рівнем смертності серед одиничних збудників інфекції. Туберкульоз важко піддається лікуванню: мікобактерії швидко адаптуються до різних антибіотиків.


Проблема туберкульозу стосується всіх і кожного. За офіційними даними ВООЗ щодня цей діагноз ставлять у середньому 1000 жителям Європи (53 країни із сумарною кількістю населення в 900 млн. осіб), понад 95% нових випадків захворюваності й смертності від туберкульозу припадають на країни, що розвиваються.
Чому людству в XXI столітті не вдається впоратися з цією підступною хворобою, яка відома ще з глибокої давнини? По-перше, збудник туберкульозу – мікобактерія паличка Коха – дуже стійка до навколишнього середовища: не боїться холоду та тривалої дії високих температур, може довго зберігатися у ґрунті, снігу, льоду, пилу. По-друге, як запевняють фтизіатри, туберкульоз можна перемогти за двох головних умов: рання діагностика і своєчасне ефективне лікування. Для того, щоб остаточно вилікувати туберкульоз, дуже важливе свідоме ставлення пацієнта до терапії і регулярний (суворо по годинах, без пропусків) тривале приймання медикаментів (від шести місяців до півтора року і більше). Якщо не приймати препарати хоча б протягом одного тижня. У мікобактерії виробляється імунітет до антибіотиків. Так з’являється мультирезистентна форма захворювання, коли мікобактерія стає практично нечутливою до відомих протитуберкульозних препаратів.


Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз необхідно повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом і загартовуватися, не проводити екзекуції зі своїм організмом у вигляді різноманітних дієт, розпочатих самостійно без консультації лікаря-дієтолога, уникати стресових ситуацій.
Обстеження та лікування туберкульозу в Україні безкоштовне. Якщо своєчасно звернутися і провести повноцінний курс ефективного лікування, то хворобу можна перемогти.
Найважливіше слід пам’ятати про те, що Ви самостійно можете захисти себе. Отже, здоровий спосіб життя, санітарна грамотність, повноцінне харчування, відповідальність за своє здоров’я та здоров’я дітей – це головні гарантії здорового суспільства.


Г. Правдицька, голова районної організації ТЧХУ.

Народні прикмети

1 лютого відзначається день пам'яті преподобного Макарія Великого. Якщо на Макарія була ясна погода чи капало зі стріхи, то очікували ранню весну: "Якщо крапель — то у весну ранню вір". А ось якщо ввечері на небі було багато зірок, то зима ще довго обіцяла протриматися. Якщо на Макарія кружляла заметіль, вірили, що така погода затягнеться. Також цей день називали Громовицею, бо саме сьогодні в природі можлива була гроза.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ