IP: 52.23.219.12 Login - Register

У Червоноармійському районі приблизно 10% земель соціально-культурного призначення оформлені власниками відповідно до норм сучасного земельного законодавства. Всі інші використовуються без належного правового оформлення. В ситуації розбирався кореспондент газети "Скарбниця Житомирщини" разом із завідуючим сектором землеустрою та ринку земель відділу Держземагенства у Червоноармійському районі Олександром Сівченком.

Сівченко: У кожному селі є об’єкти соціально-культурного призначення, це фапи, клуби, школи, дитячі садочки, стадіони і т.п. Але не всі земельні ділянки, на яких вони розміщені, оформлені належним чином. І мова йде саме про об’єкти комунальної власності місцевих громад, оформляти правовстановлюючі документи на них мають сільські і селищні ради.


Кор.: А чому їх так довго не оформляють?
Сівченко: Сільські голови бідкаються на нестачу коштів. Тому такий малий відсоток в районі оформлених земельних ділянок соціальної сфери. На сьогодні вони оформлені належним чином тільки по Стрибіжській сільраді і Червоноармійській селищній раді. У райцентрі Червоноармійськ останнім часом оформлено землю під дитячим навчальним закладом «Сонечко», під водонапірною башнею, під сміттєзвалищем і очисними спорудами.
Отже, якщо у Червоноармійській селищній раді є кошти від втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, то вони відповідно всі роботи із землевпорядкування фінансують. Є таки кошти і в Стрибіжській та Курненській сільських радах, і там також ці роботи потроху виконуються.
Решта сільських громад району не можуть віднайти кошти, і тому їх комунальні заклади досі не оформили земельні ділянки належним чином, а це є порушення земельного законодавства України.


Кор.: А взагалі це великі площі неоформлених земель соціально-культурного призначення в районі?
Сівченко: Приблизно це 10 гектарів землі.


Кор.: І що, сама процедура оформлення є дуже дорогою?
Сівченко: За виготовлення технічної документації треба заплатити орієнтовно 1,5 тисячі гривень за один об’єкт. А якщо їх 4-5, то тисяч 6-8 набігає, не всі сільради зараз мають такі кошти.


Кор.: Тоді можливо треба спростити і здешевити ці процедури, від таких споруд ніхто ж прибутку не має?
Сівченко: Це запитання до законодавців, можливо посильну допомогу сільським радам надасть державний бюджет. Спеціалісти відділу Держземагенства у Червоноармійському районі зробили необхідні розрахунки і направили свої пропозиції сільським головам, щоб прискорити цю роботу, але відсутність коштів — надто серйозний аргумент, щоб його так швидко вирішити.
З іншого боку, за такі порушення земельного законодавства держсільгоспінспекція накладає відповідні штрафи, тому сільські голови все рівно мають вирішити і цю нагальну проблему найближчим часом.

Газета "Скарбниця Житомирщини"

Народні прикмети

Першого дня зими вшановується пам’ять святих Платона і Романа. У народі цей день називають зимовказівником, оскільки погода цього дня визначає погоду всієї зими. Якщо зранку тепло — відлига буде на початку зими, холод і хурделиця опівдні — такою бути середині зими, а якщо під вечір завиє, закрутить заметіль — то піде зима від нас неохоче, з погрозами.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ