IP: 18.208.132.74 Login - Register

Підтримати наявні фермерські господарства та створити умови для розвитку нових видів сільськогосподарських підприємств вирішили у Курненській громаді. Сьогодні фахівці сільської ради спільно із мешканцями за підтримки експертів Програми «U-LEAD з Європою» розробляють стратегію розвитку території до 2027 року.

 14 липня відбулось 3 засідання Робочої групи на якій обговорили матрицю цілей Стратегії. В цьому документі визначили три стратегічні цілі розвитку громади.

«Підвищення конкурентності економіки, створення комфортного життєвого середовища та розвиток людського потенціалу – це три ключові наші пріоритети на наступні 6 років. Кожен пріоритет має 3-4 додаткові цілі, які також деталізуються у завданнях. Ми визначили пріоритети тепер необхідно знайти ресурси та креативні ідеї для їх реалізації», - розповіла Світлана Боковенко, начальниця відділу економіки сільської ради, секретар Робочої групи з розробки стратегії.

Перший пріоритет має визначальне значення для розвитку спроможності громади. Адже без працюючої економіки та фінансів реалізувати напрацьовані ідеї буде складно.

 

На засіданні робоча група напрацювала чотири оперативні цілі: модернізація дрібного товаровиробника, розвиток логістичних можливостей й туристичних атракцій громади, а також маркетинг громади. Цілі деталізували у 12 завданнях. Вони реалізовуватимуться за допомогою проєктних ідей, які надходитимуть від мешканців громади.

«Ми надавати консультативну, експертну та фінансову підтримку бізнесу для його зростання та розвитку. Ми маємо багато сімейних господарств, які можуть зростати до малих та середніх фермерських господарств. Що для цього потрібно? Ми все прописуємо у стратегії та будемо сьогодні витрачати, щоб завтра бюджет мав більше надходжень», - наголосив Леонід Корзун, Курненський сільський голова.

Так планується розробити програму підтримки кооперативів та фермерських господарств та створити систему консультативної підтримки молодих підприємців. Також, громада підготує низку інвестиційно привабливих об’єктів для підсилення логістичних переваг територій. Стратегія передбачатиме облаштування туристичних атракцій та інфраструктури для монетизації туризму.

 

В інших оперативних цілях передбачено модернізація соціальної та транспортної інфраструктури, зростання якості публічних послуг медицини, освіти, культури, спорту та інших сфер.

«Важливо, що громада поставила першим розвиткові пріоритети, тобто ті, що принесуть (крім підвищення якості послуг) додаткові надходження до бюджету. Адже сьогодні ключовим елементом розвитку є робочі місця, а не наявність розвиненої інфраструктури. Так ці речі пов’язані, але в теперішніх умовах важливо створювати реальну економіку, яка профінансує школи, амбулаторії та бібліотеки», – наголосив Володимир Бойко, експерт з розробки стратегій місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою».

Робоча група підтримала матрицю цілей громади та розпочала збір проєктних ідей для розширення та реалізацію завдань Стратегії. До кінця літа триватиме цей процес, до нього можуть долучитись всі мешканці громади, на сайті сільської ради оприлюднять форми проєктних ідей.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Народні прикмети

26 вересня вшановується пам'ять святого Корнилія сотника. До цього часу закінчується формування осінніх зграй граків. Наші пращури помітили: коли граки відлітають, уже можна чекати снігу. А якщо у цей день піде дощ, то погода найближчим часом буде похмурою.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ