IP: 34.232.63.94 Login - Register

Прокуратура Житомирщини повідомляє, що зусиллями прокурорів, стало можливим стягнення майже 300 тис. грн до бюджету місцевої громади за вирубані берези на землях сільськогосподарського призначення

Органами прокуратури Житомирської області на системному рівні ведеться боротьба з незаконною порубкою лісу. Останнім часом суспільного резонансу набули випадки проведення рубок багаторічних насаджень без дозвільних документів на землях сільськогосподарського призначення, які передані об’єднаним територіальним громадам у комунальну власність, такий випадок виявлений і на Пулинщині.

Правоохоронні органи розпочали кримінальне провадженя, а органами прокуратури вживаються заходи представницького характеру з метою відшкодування шкоди, завданою незаконною порубкою дерев.

Так, прокурори Житомирської обласної прокуратури довели в апеляційній інстанції необхідність стягнення з фермера заподіяної територіальній громаді шкоди на суму майже 300 тис. грн унаслідок незаконної порубки дерев.

Північно-західний апеляційний господарський суд доводи прокурорів визнав обґрунтованими та своїм рішенням зобов’язав керівника фермерського господарства у примусовому порядку сплатити до місцевого бюджету зазначену суму. Йдеться про те, що у листопаді 2018 року керівник фермерського господарства незаконно, без відповідних дозволів зрізав 64 сироростучих дерев породи береза у полезахисній смузі на землях, наданих йому у користування поблизу с. Веселе Пулинського району.

За висновками Державної екологічної інспекції Поліського округу, незаконними порубками фермер завдав шкоди майже на 300 тис. грн, яку добровільно відшкодувати відмовився.

Прокурори заявили позов про примусове стягнення коштів з користувача, яке суд першої інстанції залишив без задоволення. Натомість апеляційний суд визнав вимоги прокуратури законними.

Народні прикмети

22 березня відзначається день пам'яті 40 мучеників, у Севастійському озері замучених. Це друга зустріч весни (перша на Масляну). Якщо плиска прилетіла, то річка через 12 днів скресне; приліт жайворонка передвіщав тепло; зяблик - холод.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ