IP: 18.208.132.74 Login - Register

Про незаконний видобуток піску на території Мартинівської громади на сайті Чортоліси.zt.ua вже повідомлялось в березні 2015 року, як з під Нового Заводу незаконно вивозився пісок,  потім в червні 2015 року про продовження незаконного видобування піску.

Знову у 2018 році на початку серпня місяця було виявлено незаконний видобуток піску, а пізніше відкрито кримінальне впровадження щодо порушення земельного законодавства.

І ось знову, активісти попередили поліцію про те, що під виглядом будівництва штучного озера на Житомирщині ховається незаконний бізнес – нелегальний видобуток піску. Підприємці, які там хазяйнують, переконують, що копають озеро.

Чутки про незаконний видобуток піску за селом Гуто-Юстинівка ходять давно. Утім, на камеру люди говорити бояться. Саме тому вони звернулися за допомогою до активістів, каже житель сусіднього району Віктор Дідківський. Коли він з друзями влаштували засідку, то побачили вантажівку, яка виїжджала з-за паркану. Аби зупинити, викликали поліцію, яка наздогнала машину вже на трасі. Ділянка з якої вивозять пісок розташована за метрів 300 від траси Київ-Чоп. За цією дерев'яною огорожею техніка, яка зазвичай постійно працює.

Місцеві кажуть, за нелегальним видобутком стоїть місцевий депутат. Утім, він запевняє, що копає тут озеро і буде розводити рибу. Ділянка не його, а товариша, якою той дав покористуватися чотири роки тому.

"Працюємо на законних підставах: розробляється ставок, озеро. Документація була давно зроблена", - каже депутат Мартинівської сільради Андрій Якімов.

Переконує, що вивозить не пісок, а верхній шар ґрунту, його слова підтверджує виконроб. Вони запрошують на ділянку, показують суміш, яку нібито вивозять машини. Замість озера, яке копають вже чотири роки, тут копанка. Виправдовуються, що працюють повільно, бо грошей не вистачає.

Утім, Віктор Дідківський стоїть на своєму: "Це чистий пісок. Чистий пісок коштує 140 гривень за тонну. Намивають там пісок, він висихає, екскаватором складають, потім домовляються, вибирають день і возять".

Підприємці певні, що активісти не захищають довкілля, а переслідують свої інтереси. Віктор зізнається, що хоче зайнятися піщаним бізнесом, але поруч і на законних підставах.

Поки чоловіки сперечаються журналісти викликають екологів. Вони пояснюють, що агрегат з трубами миє пісок. "Якщо вони отримали всі необхідні документи на будівництво ставка, то за межі земельної ділянки вони вивозити його не можуть", - пояснив начальник управління державного екологічного нагляду і контролю у Житомирській області Віктор Ясинський.

Чи відкривати кримінальне провадження, у поліції не вирішили. На час вивчення документів роботи на об'єкті припинили.

Народні прикмети

26 вересня вшановується пам'ять святого Корнилія сотника. До цього часу закінчується формування осінніх зграй граків. Наші пращури помітили: коли граки відлітають, уже можна чекати снігу. А якщо у цей день піде дощ, то погода найближчим часом буде похмурою.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ