IP: 18.208.132.74 Login - Register

На початку серпня місяця поточного року було виявлено незаконний видобуток піску між селами Гуто-Юстинівка і Новий Завод та його переміщення.

З цього питання в.о. начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації Бабич Л.Ф. звернувся на «гарячу лінію» державної екологічної інспекції у Житомирській області щодо законності проведення земельних робіт з видобутку піску.

Державна екологічна інспекція у Житомирській області повідомила про розгляд звернення щодо законності проведення земляних робіт з видобутку піску між селами Гута-Юстинівка та Новий Завод Пулинського району та його переміщення в невідомому напрямку та повідомляє наступне.

Держінспектором з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області 17.08.2019 року здійснено виїзд з метою проведення обстеження земельної ділянки за межами с. Гута-Юстинівка Пулинського району.


В ході здійснення заходу виявлено, що на земельній ділянці загальною площею 2 га, що віднесено до категорії земель сільськогосподарського призначення із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка перебуває у власності громадянина Дідківського Віктора Юрійовича (згідно з довідкою Мартинівської сільської ради Пулинського району від 17.08.2018 року №525), проведеними земляними роботами знято ґрунтовий покрив (родючий шар ґрунту)та утворено два котловани орієнтовними розмірами 25 х50 метрів, глибина, яких досягає 2,3 метра, що між собою з’єднані та частково заповнені водою, площа порушених земель орієнтовно складає 0,25 га.

За результатами проведеного обстеження вищевказаної земельної ділянки встановлено, що невідомими особами під виглядом будівництва штучної водойми проводяться роботи з видобування корисної копалини місцевого значення – піску промисловим способом. На момент проведення обстеження, власник земельної ділянки та інші особи, причетні до проведення вищевказаних робіт відсутні, наявна лише охорона спецтехніки. Дозвільні документи та проектна документація на проведення земляних робіт не представлена, зокрема робочий проект на будівництво водойми, договір на виконання земляних робіт, погодження органу місцевого самоврядування на застосування спеціальних технічних засобів (земснаряду) тощо.

З огляду на вищевикладене, Державною екологічною інспекцією у Житомирській області направлено матеріали обстеження на адресу Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для розв'язання питання про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за ознаками злочину, передбачених ст.240 Кримінального Кодексу України.

Голова районної державної адміністрації В.М. Байда звернувся до Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області з пропозицією дати правову оцінку факту порушення чинного законодавства щодо нецільового використання земель сільськогосподарського призначення та визначення збитків які нанесені місцевим бюджетам внаслідок такої «самодіяльності».

Відкрито кримінальне впровадження щодо порушення земельного законодавства.

Народні прикмети

26 вересня вшановується пам'ять святого Корнилія сотника. До цього часу закінчується формування осінніх зграй граків. Наші пращури помітили: коли граки відлітають, уже можна чекати снігу. А якщо у цей день піде дощ, то погода найближчим часом буде похмурою.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ