За інформацією РДА, в районі  активізовано  роботу  по   проведенню профілактичних  заходів  з  недопущення  африканської чуми  свиней. З початку   2014 року щеплено проти КЧС  4487  голів свиней  в т.ч.  2023  в приватному секторі.

Обстежено  4862 двори,  7341 гол. свиней. В районі  зареєстровано 2  свиногосподарства в яких утримується  1966 голів свиней, в тому числі  1 свиногосподарство працює в  «закритому» режимі   роботи, одне  повністю не огороджено, інші вимоги виконані (облаштований дезбар'єр, дезковрики,  сан. пропускник).  В районі функціонує  дві свиноферми   приватних підприємців, де утримується  188 голів, які  працюють в  «закритому» режимі   роботи.    Мисливські  угіддя  в районі складають  84,836 га,  середньооблікова  кількість диких свиней  183 голови. Проводяться   заходи  щодо недопущення  міграції диких  кабанів, створені  підгодівельні майданчики. За 4 місяці 2014 року загинуло 6   голів   свиней, 5 -  в свиногосподарстві, 1 -  в приватному секторі.

Спеціалісти державної ветеринарної  служби  проводять постійну просвітницьку роботу серед населення.  З початку року  на зборах громадян  за місцем проживання  (сходи сіл) в 18 населених пунктах району  інформували  населення  про   небезпеку  АЧС  для тваринництва та її економічні наслідки.

Народні прикмети

6 липня відзначається день Володимирської ікони Божої Матері. Також у цей день вшановується пам'ять священномучениці Агрипини. У народі святу називали Аграфена Купальниця, тому що в цей день розпочинались купання. Мабуть, найголовнішою подією дня Аграфени Купальниці був збір трав, коріння для лікувальних і знахарських цілей. Щоб дізнатись погоду на щонайближче майбутнє, наші пращури в цей день слідкували за воронами: якщо вони під хмари летять - до негоди.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ