IP: 35.171.164.78 Login - Register

 На Житомирщині склалася критична ситуація із пожежами в екосистемах. З початку року в області сталося вже 1041 загоряння, на загальній площі майже 2800 гектарів. 840 з них – це пожежі сухої рослинності на відкритих територіях, землях запасу об’єднаних територіальних громад та сільських (селищних) рад. Під час їх гасіння було виявлено трьох загиблих чоловіків.

 Зокрема, перший трагічний випадок стався 19 березня на території одного з дачних масивів міста Коростень. Там під час гасіння сухої трави, рятувальники виявили на землі, неподалік оселі, обгоріле тіло господаря. У нього в руках були гілки – ймовірно, загиблий намагався загасити займання.

 З початку року в Пулинському районі сталося 26 пожеж сухої рослинності, внаслідок пожеж знищено 8 будівель. Лише за березень місяць рятувальники здійснили 22 виїзди на пожежі. Варто пам’ятати, що в період карантину на працівників служби порятунку покладені обов’язки по дезінфекції місць масового перебування людей.

 Причиною зазначених пожеж є людська безвідповідальність, адже траву підпалюють навмисно, або вона займається від залишеного багаття чи викинутого недопалка. Ще й весна видалася вітряною та сухою, – тому наші смарагдові поля й степи затягнуло смердючим чорним димом, а вогонь на сотнях гектарів зжирає все живе на своєму шляху. Те, що коїться нині в наших екосистемах – не менш страшне зло, аніж коронавірус, із розповсюдженням якого, між іншим, також безупинно борються наші рятувальники.

 "Бо коронавірус ми подолаємо. А на цій випаленій землі жити нашим нащадкам. Давайте нарешті, поставимося до цієї глобальної проблеми відповідально та припинимо проводити спалювально-очисні роботи. Адже це не допомога екосистемам, а їх свідоме знищення", - закликає головний інспектор Пулинського районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області Загурський Роман Романович

 Тож рятувальники наполегливо просять мешканців області не наносити шкоду довкіллю та собі. Пам’ятайте, якщо ви помітили невелике загоряння трави або що тліє покинуте багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Якщо пожежу не можете здолати самотужки – зателефонуйте до служби порятунку «101»

 

 

Народні прикмети

14 квітня відзначається день пам'яті Марії Єгипетської. У народі святу називали Марія Запали Сніг, Марія - заграй ярки, Марія - пусті щі. Щоб дізнатись про літо, спостерігали за нічним небом: якщо ніч ясна і тече тепла вода, то літо буде тепле і сухе. У цей час розпускається бузок, вилізають лісові мурашки.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ