IP: 3.233.239.102 Login - Register

З початку тижня на території нашого району зафіксовано 3 випадки загоряння сухої трави. Площа знищеного сухостою сягнула 10 гектарів. Внаслідок пожеж знищено одне домоволодіння (житловий будинок та господарські будівлі) та будівля колишній магазину в селі Новий Завод.

В усіх випадках причиною виникнення пожеж стало необережне поводження з вогнем невстановленої сторонньої особи. Винних осіб встановити не вдалося, але як показує практика — це ж і є місцеві жителі села, які просто хотіли випалити суху траву.

 

Тому просимо вас звернути увагу на цю ситуацію. На даний момент в нашому регіоні 5 КЛАС ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ, це означає, що в цей період у лісових масивах, лісопаркових зонах, степах та на відкритих територіях, які примикають до приватних та багатоквартирних житлових будинків, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ РОЗВЕДЕННЯ ВІДКРИТОГО ВОГНЮ.

При відвідуванні лісів також забороняється:

– кидати сірники, які горять, недопалки, ганчірки, які тліють;
– залишати легкозаймисті матеріали, які просочені мастилом або бензином, скляну тару та посуд, які в сонячну погоду можуть сфокусувати сонячний промінь і підпалити суху рослинність;
– випалювати суху траву на лісових полянах;
– розводити багаття;
– спалювати сміття.

Крім того, не можна розводити багаття поблизу крон дерев, які звисають, та сухої рослинності. При розведенні багаття обов’язково необхідно враховувати напрямок і швидкість вітру. Категорично заборонено лишати багаття без нагляду.

Залишаючи місце відпочинку, вогнище слід залити водою або засипати піском, а також впевнитись, що багаття повністю загашене.

Якщо ви опинились поблизу пожежі або його осередку:

– не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
– не тікайте в протилежний бік від полум’я, яке швидко наближається, а закривши голову та обличчя одягом – швидко рухайтесь проти вітру;
– будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть впасти і травмувати людей;
– невеликі загоряння, які виникають в результаті викиду з вогнищ часточок жару, необхідно негайно загасити, заливаючи їх водою, засипаючи піском, землею, накриваючи щільною тканиною, затоптуючи взуттям, збиваючи гіллям, віниками, у крайньому разі – одягом.

Пам’ятайте – зупинити розповсюдження вогню на початковій стадії набагато легше, ніж гасити велику пожежу.

При виявленні пожежі обов’язково зателефонуйте в підрозділ ДСНС за телефоном 101.

Народні прикмети

9 квітня вшановується пам'ять мучениці Матрони Солунської. У народі святу називають Матрона Настовниця, тому що у цей час бувають ранкові заморозки - сніг від них замерзає, і люди ходять як по "насту". З теплих країв продовжують повертатись птахи: вівсянки, плюгавки, чибіси. Якщо чибіс летить низько - до тривалої сухої погоди; якщо він кричить звечора - до ясної погоди. Якщо весняний лід тоне чи залишається на березі, то літо буде холодним.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ