IP: 3.226.243.36 Login - Register

Рятувальники нагадуютьо, що легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема, й загибелі людей. А те, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками.

З початку року в Пулинському районі маємо 19 випадків загорянь сухої трави на відкритих територіях та у природних екосистемах!  За минулий тиждень працівники ДСНС Пулинщини ліквідували 9 таких загорянь, вогнем знищено понад 12 га території. Значна кількість горе-господарів, випалюючи торішню суху траву і листя, прирікають себе й оточення до непередбачуваних наслідків. Так 01.04 сталося дві пожежі, одна біля с. Ягодинка, друга біля АЗС на повороті до с. Слобідка, горіли поля сухої трави.


03 квітня горіло поле сухої трави в с. Молодіжне, ледь не згорів Льонозавод. Цього ж дня горіла суха трава в с. В’юнки, вогонь швидко загасили, не давши загорітися житловим будинкам.


07 квітня палії вирішили знищити суху траву біля с. Муравня, вогонь поширився на значну територію і почав горіти трав’яний настил в лісі, рятувальники спільно з лісниками ліквідували загоряння і не дали полум’ю перекинутися на дерева.


08 квітня в смт Пулини бабуся вирішила спалити сміття, вогонь швидко поширився по сухій траві на сінник сусідки в результаті сінник пошкоджений та врятовано ще три будівлі. Цього ж дня невідома особа знову підпалила суху траву біля АЗС на повороті с. Слобідка, вогонь поширився в притул до заправки, на щастя рятувальники прибули вчасно, не давши пожежі поширитися на резервуар зі стисненим газом.


Варто згадати, що через спалювання сухої трави в с. Червоносілка постраждала жінка, яка намагалася самотужки загасити пожежу, заплутавшись в густих чагарниках вона впала і загорілися її штани. Наразі жінка перебуває в лікарні зі значними опіками тіла.


Жахливий випадок стався 6 квітня в смт Довбиш Баранівського району через такий підпал загинуло літнє подружжя. З’ясувалося, що літня жінки зі своїм чоловіком спалювали торішню суху траву біля свого обійстя. Побачивши, що вже горять чагарники та вогонь наближається до їх оселі, вони побігли гасити пожежу. Однак через власну необережність у жінки загорівся одяг. На місці події працівники швидкої констатували її смерть. 82- річного дідуся з опіками понад 80% тіла госпіталізували до Романівської центральної районної лікарні. На жаль, 8 квітня о 06:30 чоловік помер.

З початку року це вже третій випадок загибелі громадян унаслідок спалювання сухої трави в області. Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.


Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Пулинський районний сектор
Управління ДСНС України

Народні прикмети

31 березня вшановується пам'ять святителя Кирила, архієпископа Єрусалимського. У народі святителя називали Кирило - "дери полоз", тому що з цього часу дороги псувались. Якщо до цього дня прилітало багато лебедів, весна буде теплою. З цього дня розпочинаються ранні грози, раннє квітування кульбаби. Якщо на схилах пагорбів з'являються перші квіти кульбаби, значить початок квітня буде теплим.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ