IP: 23.22.240.119 Login - Register

29 жовтня 2017 року на території Пулинського району відбулися вибори голів об’єднаних територіальних громад (ОТГ). З 01 січня 2018 року на території району починають функціонувати 4 ОТГ. У зв’язку з цим постає нагальне питання у створенні підрозділів (місцевих пожежних команд) у новостворених ОТГ. Найголовнішою причиною створення місцевих пожежних команд в ОТГ є віддаленість 27 державної пожежної частини смт Пулини від населених пунктів району.

Відповідно до норм, ефективний радіус обслуговування пожежних депо треба приймати 5 км по дорогах загального користування. Мешканці населених пунктів, віддалених від смт Пулини на десятки кілометрів, у випадку виникнення пожежі стають заручниками часу, який витрачає пожежна автоцистерна на прибуття до місця призначення, тому Пулинський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області пропонує створити підрозділи місцевої пожежної охорони на території Курненської, Соколівської та Мартинівської об’єднаних територіальних громад.

Безперечною перевагою таких підрозділів є те, що вони, у разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної події, в рази швидше розпочнуть локалізацію та ліквідацію надзвичайної події, відповідно і збитки завдані вогнем будуть менші. Як свідчать приклади інших регіонів України, а також деяких районів Житомирської області, існування місцевої пожежної охорони у населених пунктах об’єднаних територіальних громад є досить доцільним.

На першому етапі створення МПО потрібно розглянути на сесіях ОТГ питання необхідності створення таких підрозділів. У разі прийняття позитивного рішення розробити та затвердити Статут місцевої пожежної команди. Далі провести роботу щодо розміщення підрозділів МПО на території ОТГ, затвердити перелік населених пунктів, які підпадають в зону обслуговування місцевих пожежних команд. Кожна місцева пожежна команда матиме пожежний автомобіль, пожежне депо, підтримуватиме постійний зв’язок із 27 ДПРЧ смт Пулини. Чергування членів МПК повинно здійснюватися цілодобово. Усі члени команд мають пройти навчання з питань ліквідації надзвичайних подій (гасіння пожеж).

Головною і невід’ємною складовою створення МПК є фінансування даних підрозділів. Фінансування місцевих пожежних команд має здійснюватися за кошти місцевих бюджетів, засновників, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб. Саме створення місцевих пожежних команд у районі забезпечить надійний захист громадян, населених пунктів, виробничих об’єктів та сільськогосподарських угідь від пожеж.

Народні прикмети

18 січня відзначається Водохресний святвечір, переддень Богоявлення. Цього дня дотримуються суворого посту, тому переддень Богоявлення називають ще Голодною кутею. Якщо цього дня заметіль, сніг і поземка — бути хорошому врожаю. Якщо зоряна ніч на Водохрещу — буде врожай ягід, гороху і хліба. Сильні південні вітри 18 січня передвіщають грозове літо, а заметіль на Водохрещу приносить заметіль на Масницю. Повний місяць цього дня обіцяє великий розлив річок навесні.

ПОГОДА

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Якщо Ви володієте інформацією про події в Пулинському районі, надішліть її нам

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення було успішно відправлено