В Україні планово проводиться децентралізація - створення об'єднаних громад. В цей час кожен хто причетний до процесу організації проведення об'єднання громад, намагається запросити економічно розвинуті села до створюваної нової громади. Так селищний голова Довбиша Ю.Домашин часу не гає і робить постійні поїздки до сіл Червоноармійського району з агітацією приєднатися до Довбиської об'єднаної громади.

Свою думку з приводу цього Ю.Домашин висловив в інтерв'ю газеті "Эхо":

- Якщо вже вирішили створювати об'єднані громади, то потрібно на державному рівні вести відповідну роз'яснювальну роботу, щоб знали люди основні норми закону про адміністративно-територіальну реформу. Ведеться роз'яснення погано - це показують мої зустрічі з селянами. Нещодавно був у одному селі, агітував створювати об'єднану громаду з Довбишем. Розповідав про те, що відповідно до законодавства 60% надходжень від податку на доходи фізичних осіб будуть залишатися в розпорядженні громади, тоді як зараз не залишається нічого. Тут піднявся керівник місцевого сільгосппідприємства і заявив, що це неправда. Так що говорити про простих селян, якщо актив села законів не читає і живе, немов на іншій планеті?!

За словами Юрія Григоровича, агітуючи жителів навколишніх сіл об'єднуватися з Довбишем, він зіткнувся з досить цікавим явищем на психологічному рівні: боязнь змін, навіть якщо всі ці зміни на краще. Пасивна більшість з готовністю відмовляється від перспектив, дозволяючи активній меншості маніпулювати собою. Люди не знають, навіть приблизно, положень законодавства, від якого залежить їх рівень життя.

- Мене також дуже дивує норма закону, відповідно до якої громади необхідно створювати лише в межах одного району. Так, кілька прилеглих до Довбиша сіл тяжіють до нього інфраструктурно, але відносяться до Червоноармійського району, до якого більше 20 км. І щоб Довбиш міг об'єднатися з ними, потрібно вже рішення Верхової Ради. Але ж, коли і якщо адмінреформа відбудеться, райони як територіальні одиниці стають непотрібними. Та й зараз саме їхнє існування є, мабуть, одним з головних перешкод у проведенні реформи.

- Бажання увійти в Довбиську об'єднану громаду виявляють і Товща і Биківка Романівського району, а входження в неї сіл Старий Майдан, Великий Луг і Новини Червоноармійського району - логічно інфраструктурно і географічно. Мені взагалі важко зрозуміти, як Червоноармійськ, який створює єдину громаду в масштабах району, збирається ремонтувати тут дороги і в яку поліклініку їздитимуть жителі цих сіл, - зауважив Ю.Домашин.

Зауважимо, що подібні нісенітниці виникають при формуванні практично кожної об'єднаної громади - адміністративні кордони між районами провокують на нелогічні, безглузді рішення. Ну а створення об'єднаної громади, рівної цілому району, як це відбувається в Червоноармійську - найяскравіший приклад, як можна реформувати, чи не реформуючи.

Народні прикмети

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ