IP: 35.171.164.78 Login - Register

До територіального переділу жителям нашого району не звикати. Як нам відомо протягом 20-століття Червоноармійський район не раз ділився і перевтілювався територіально. Така вже доля району, який знаходиться між двома центрами тяжіння - Житомиром і Новоград-Волинськом. І настав той час коли наш район знову зникає з карти.

Хочу наголосити, що все про що йтиме далі в статті є лише планами, які можливо стануть реаліями нашого життя, як і життя всього району та області. Але ці плани все частіше стали обговорюватися і визначатись більш конкретні терміни виконання заходів для їх виконання.

Тому існує велика ймовірність що вже в новому 2016 році в Житомирській області з 23 наявних районів шляхом об'єднання сформують лише 4 райони (Житомирський, Коростенський, Бердичівський, Новоград-Волинський). Однією з основних вимог при формуванні районів є цифра - 150 тисяч, саме такою і не меншою має бути чисельність населення нових районів.


У свою чергу в межах району шляхом об'єднання сільських рад навколо сильніших сільських рад утворюватимуться нові громади які мають бути самодостатні. Одним із факторів самодостатності є чисельність громади та наявна інфраструктура (заклади медицини та освіти, пожежна частина та інше). Методикою формування дієздатної громади передбачено, що столицею об’єднаної територіальної громади має бути населений пункт, який має розвинену інфраструктуру і розташований, як правило, найближче до географічного центру об’єднаної громади. Саме розміщення центру громади в тому чи іншому селі і є болючим і спірним питанням на сьогодні, кожен представник громади хоче бачити саме своє село центром громади.


Сьогодні розглядається можливість створення на території району трьох громад, які всі ввійдуть в оновлений Житомирський район, думаю слушним питанням є те, щоб зберегти цілісність району не розділивши громади між Житомирським і Новоград-Волинським районами. Хоча в деяких громадах існує думка про приєднання до громад Новоград-Волинського району.

Коли по створенню Червоноармійської громади питань не виникає, до неї не проти приєднатися Івановицька, Ялинівська, Кошелівська, частково Очеретянська, Зелеполянська, Пулиногутська сільські ради. То по об'єднанню інших громад ще продовжується діалог між можливими кандидатами на об'єднання.

Після злиття районів всі установи та організації в Червоноармійську, які носили в своїй назві статус "районної" зникнуть або реорганізуються і будуть мати лише представників уже Житомирської районної адміністрації в новостворених громадах. Відтепер через цих представників створені громади будуть перейматись своєю соціальною сферою (школи, дитячі садки тощо), охороною громадського порядку, пожежною охороною, первинною медициною і швидкою допомогою, соціальним захистом (субсидії, пенсійне забезпечення) та власним комунальним господарством.

Народні прикмети

14 квітня відзначається день пам'яті Марії Єгипетської. У народі святу називали Марія Запали Сніг, Марія - заграй ярки, Марія - пусті щі. Щоб дізнатись про літо, спостерігали за нічним небом: якщо ніч ясна і тече тепла вода, то літо буде тепле і сухе. У цей час розпускається бузок, вилізають лісові мурашки.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ