IP: 3.214.224.224 Login - Register

4 квітня відбулася позачергова сесія Пулинської районної ради. З трьох питань, які планувалося внести в порядок денний сесії, депутати зняли з повістки дня два питання, тому що на їх думку ці питання не обговорювались попередньо на комісіях і вони не готові прийняти рішення по цих питаннях.

Зокрема одним зі знятих питань - зміна господаря приміщення районної поліклініки, планувалося передати це приміщення від центральної районної лікарні (керівник Собко Т.Д.) до РЦПМСД (керівник Безпалюх Г.В.). Мотивацією такої передачі приміщень є реформи, які нині відбуваються в медичній сфері - утворенням госпітальних округів, у липні місяці цього року комплекс будівель центральної районної лікарні (ЦРЛ) може перейти у відання обласного бюджету, тобто вторинної ланки медицини, центр якої буде в місті Житомирі, тому необхідно завчасно розділити комплекс будівель ЦРЛ між первинною та вторинною ланкою медицини.

Єдиним питанням, яке депутати розглянули на сесії - це внесення змін до районного бюджету. У зв'язку зі збільшенням в Пулинському районі випадків захворювання гепатитом "А", рішенням депутатів районної ради були виділені кошти на придбання вакцини на суму 100 тис. грн. в розрахунку що вартість однієї вакцини становить близько 230 гривень, також виділено кошти в сумі 29 тис.грн. на проведення заходів з дезінфекції в школах району. В першу чергу вакцинації будуть підлягати діти які могли безпосередньо контактувати з хворими дітьми.

Лігута О.М. розповів, що в районі на сьогодні немає епідемії, але є ускладнення ситуації. З 1 січня 2017 року зареєстровано 17 випадків захворювання. Практично така ж ситуація в районі була тринадцять років назад коли за рік захворіло близько 150 людей, останніх чотири року хвороба практично не реєструвалась, а на сьогодні із 17 хворих - восьмеро дітей. Найбільше випадків зареєстровано в Пулинській школі - троє школярів з 3,4 та 8 класів.

Сільський голова Стрибізької сільської ради Корзун Л.В. повідомив, що сьогодні підтверджено діагноз гепатит "А" ще у чотирьох школярів молодших класів Стрибізької школи. Це діти трьох доярок місцевої ферми, які хворіють ще з зими. Ніхто не повідомляв про хворих, а вони безпосередньо працювали з молоком.

Також прийнято рішення про виділення 1 млн. 70 тис. грн. на капітальний ремонт Пулинської загальноосвітньої школи. Це лише 10% співфінансування загальної вартості термосанації будівлі, яка становить понад 10 млн. гривень – цей проект реалізується коштом державного фонду регіонального розвитку.

На сесії відбулося чергове загострення конфлікту між головою райдержадміністрації Байдою В.М. та головним лікарем Собко Т.Д. На одному із зібрань населення Пулин, в листопаді 2016 року, головний лікар Собко пообіцяв, що нинішній голова райдержадміністрації буде знятий з посади ще до 1 січня 2017 року. У свою чергу сьогодні Байда В.М. пообіцяв всім присутнім на сесії, що на наступну сесію він підготує матеріали та буде піднімати питання про розірвання контракту з головним лікарем. Головний лікар підтвердив, що дійсно за ініціативи Байди В.М. на нього, як головного лікаря, вже відкрито дві кримінальні справи.

Народні прикмети

18 лютого відзначається день пам’яті святої Агафії. Її також називали “поминальницею”, тому що цього дня було прийнято згадувати пращурів. Ще цю святу величали Корівницею, оскільки вона “корів оберігає від хвороб”. Наші пращури помітили, якщо цього дня мороз, то весна буде привітною, а літо — сухим і спекотним.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ