4 квітня відбулася позачергова сесія Пулинської районної ради. З трьох питань, які планувалося внести в порядок денний сесії, депутати зняли з повістки дня два питання, тому що на їх думку ці питання не обговорювались попередньо на комісіях і вони не готові прийняти рішення по цих питаннях.

Зокрема одним зі знятих питань - зміна господаря приміщення районної поліклініки, планувалося передати це приміщення від центральної районної лікарні (керівник Собко Т.Д.) до РЦПМСД (керівник Безпалюх Г.В.). Мотивацією такої передачі приміщень є реформи, які нині відбуваються в медичній сфері - утворенням госпітальних округів, у липні місяці цього року комплекс будівель центральної районної лікарні (ЦРЛ) може перейти у відання обласного бюджету, тобто вторинної ланки медицини, центр якої буде в місті Житомирі, тому необхідно завчасно розділити комплекс будівель ЦРЛ між первинною та вторинною ланкою медицини.

Єдиним питанням, яке депутати розглянули на сесії - це внесення змін до районного бюджету. У зв'язку зі збільшенням в Пулинському районі випадків захворювання гепатитом "А", рішенням депутатів районної ради були виділені кошти на придбання вакцини на суму 100 тис. грн. в розрахунку що вартість однієї вакцини становить близько 230 гривень, також виділено кошти в сумі 29 тис.грн. на проведення заходів з дезінфекції в школах району. В першу чергу вакцинації будуть підлягати діти які могли безпосередньо контактувати з хворими дітьми.

Лігута О.М. розповів, що в районі на сьогодні немає епідемії, але є ускладнення ситуації. З 1 січня 2017 року зареєстровано 17 випадків захворювання. Практично така ж ситуація в районі була тринадцять років назад коли за рік захворіло близько 150 людей, останніх чотири року хвороба практично не реєструвалась, а на сьогодні із 17 хворих - восьмеро дітей. Найбільше випадків зареєстровано в Пулинській школі - троє школярів з 3,4 та 8 класів.

Сільський голова Стрибізької сільської ради Корзун Л.В. повідомив, що сьогодні підтверджено діагноз гепатит "А" ще у чотирьох школярів молодших класів Стрибізької школи. Це діти трьох доярок місцевої ферми, які хворіють ще з зими. Ніхто не повідомляв про хворих, а вони безпосередньо працювали з молоком.

Також прийнято рішення про виділення 1 млн. 70 тис. грн. на капітальний ремонт Пулинської загальноосвітньої школи. Це лише 10% співфінансування загальної вартості термосанації будівлі, яка становить понад 10 млн. гривень – цей проект реалізується коштом державного фонду регіонального розвитку.

На сесії відбулося чергове загострення конфлікту між головою райдержадміністрації Байдою В.М. та головним лікарем Собко Т.Д. На одному із зібрань населення Пулин, в листопаді 2016 року, головний лікар Собко пообіцяв, що нинішній голова райдержадміністрації буде знятий з посади ще до 1 січня 2017 року. У свою чергу сьогодні Байда В.М. пообіцяв всім присутнім на сесії, що на наступну сесію він підготує матеріали та буде піднімати питання про розірвання контракту з головним лікарем. Головний лікар підтвердив, що дійсно за ініціативи Байди В.М. на нього, як головного лікаря, вже відкрито дві кримінальні справи.

Народні прикмети

27 вересня відзначається свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. У народі цей день називався Треті осенини або Здвиження (врожай до цього дня має бути "здвинутим" у погріб). Якщо 27 вересня дує північний вітер, то літо буде теплим. У народі говорили: "Воздвиження осінь назустріч зимі рухає".

ПОГОДА

Погода
 
Погода у Пулинах
 

вологість:

тиск:

вітер:

 

ОГОЛОШЕННЯ