IP: 3.231.229.89 Login - Register

З 01.01.2019 розпочався черговий етап подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічних декларацій за 2018 рік.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію.
Згідно ч.1 ст. 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Упродовж 2018 року Новоград-Волинською місцевою прокуратурою виявлялися факти порушення антикорупційного законодавства. Так, в минулому році внесено 3 подання у порядку ч.3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за фактами несвоєчасного подання декларацій та неповідомлення про це НАЗК, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 особи. Також, до Управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України направлено 2 матеріали для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які несвоєчасно подали декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тому, звертаємо увагу осіб, які зобов’язані подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подати зазначені декларації, дотримуватися вимог вищевказаного законодавства та не допускати його порушення.

Новоград-Волинська місцева прокуратура

Народні прикмети

8 грудня вшановується пам’ять святого Климента, папи Римського. У народі цей день називається Климентовим: “У день святого Климента зима клин клином вибиває” — з цього часу настає пора сильних морозів: “Климент морозом у чоловіка сльозу гонить”; “Мороз насипав білих троянд”. На Климента боялись побачити в поселеннях польових мишей, оскільки їх наближення до будинків вказувало на холодну зиму.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ