IP: 35.171.164.78 Login - Register

Реформа децентралізації продовжується, разом зі зміною Президента, Уряду та голів ОДА, РДА змінюється і викройка території нашого району, ще з 2015 року, коли лише здогадувалися, що чекає район в недалекому майбутньому.  Тоді розглядалося два варіанти - створення однієї громади на території всього району або ж трьох громад.

І ось сьогодні знову новий Перспективний план формування громад Житомирської області прийнято Кабінетом Міністрів України. В якому Пулинський район розділено між двома районами. Пулинська громада з центром в Пулинах (в складі Пулинської і Мартинівської ОТГ) приєднується до Житомирського району і Курненська (в складі Курненської та Соколівської ОТГ) відходить до Новоград-Волинського району.

У 2016 році коли процес децентралізації активувався дійшло до того що селищний голова Довбиша Ю.Домашин часу не гаяв і робив постійні поїздки до сіл Червоноармійського району з агітацією приєднатися до Довбиської об'єднаної громади.

У 2017 році депутати обласної ради майже одноголосно підтримали утворення чотирьох нових об’єднаних територіальних громад (Курненської ОТГ, Соколівської ОТГ, Мартинівської ОТГ та Пулинської ОТГ). Лише одна Павлівська сільська рада в складі двох населених пунктів (с. Павлівка, с. Шереметів) до 2020 року залишилась острівцем на карті Пулинського району. Ще тоді депутат обласної ради Собко Т.Д. запропонував в перспективі Пулинський район приєднати до Житомирського району. "Пулинський район це є спальний район міста Житомир", - наголосив депутат.

26 липня 2018 року на черговій 17-й сесії обласної ради депутати проголосували за нову редакцію Перспективного плану формування територій громад області, який був схвалений у 2015 році. Згідно із новою редакцією Перспективного плану територію Павлівської сільської ради планувалось приєднати до Курненської ОТГ. 

У 2019 році Пулинський район вже планується розділити між Житомирським та Новоград-Волинським районами, а саме Курненську і Соколівську громади приєднати до Новоград-Волинського району, а Пулинську і Мартинівську громади до Житомирського. Депутати Пулинської районної ради звернулися до Кабінету Міністрів, Житомирської обласної ради та Офісу реформ у Житомирській області з проханням врахувати думку людей про доцільність входження Пулинського району в повному складі до Житомирського району.

В кінці 2019 року 3 грудня відбулось засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з розроблення пропозицій щодо адміністративно – територіального устрою базового та районного рівнів Житомирської області, відповідно якого Пулинський район вже не планується розділяти між двома районами.

А вже в січні 2020 року депутат обласної ради Собко Т. повідомив, проте що на днях у Києві в Міністерстві розвитку громад та територій, пройшли додаткові консультації зі створення перспективних планів формування громад Житомирщини під час яких було прийнято рішення пропонувати об'єднання громад Мартинівської ОТГ та Пулинської ОТГ з центром у Пулинах, а також об'єднання Соколівської громади з Курненською громадою з центром в Курному.

 

Народні прикмети

14 квітня відзначається день пам'яті Марії Єгипетської. У народі святу називали Марія Запали Сніг, Марія - заграй ярки, Марія - пусті щі. Щоб дізнатись про літо, спостерігали за нічним небом: якщо ніч ясна і тече тепла вода, то літо буде тепле і сухе. У цей час розпускається бузок, вилізають лісові мурашки.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ