Нове життя району

Руїни, залишені відступаючими большевиками на Україні, дуже великі. Промислові підприємства, установи, матеріальні цінності, людські жертви, все пішло з полум’ям війни. Це сталося перед приходом Німецької Армії і в Пулинському районі, Житомирської області.

За п'ять з половиною місяців, з 16 липня, коли Пулинський район звільнено від большевизму, почало відроджуватися життя скрізь, у кожному куточку району.

Млин, що подавно став до праці, цілком задовольняє потреби свойого району, не дивлячись на те, що після большевиків життєві вимоги населення набагато зросли.

Завжди крутяться барабани чесальні в Пулинах, де населення чеше вовну, щоб тут же у валюшні вибити собі валянки, так потрібні взимку.

Вже на 50% відбудовано кооперативну сітку: 18 селам їх кооперації постачають крам через районну споживспілку.

Давно відремонтовано й устатковано ветлікарський пункт та лікарню на 50 ліжок у Пулинах та по селах, вони безперебійно працюють, охороняючи народний добробут і здоров'я.

Досить вдало обслуговувала, відновлена тепер їдальня для робітників, службовців і відвідувачів району та комендатури. 

Відремонтовані, устатковані, укомплектовані й забезпечені паливом школи, чекають дозволу почати навчання (12 народних та 23 початкових), а наново закладені 17 німецьких початкових шкіл вже два місяці працюють по-новому, запозичаючи досвід передових шкіл Німеччини. 

В 4-х церквах (у Пулинах, Стрибіжі, Івановичах, Соколові), відбудованих після большевиків, виголошується Слово Боже, привчається молодь, що залюднює церкви, до християнської моралі, життя. Радо співають і німці у закладеній в Пулинах кірсі. 

А недавно організована Пулинська МТС починає готуватись до весни, підшукуючи частини до тракторів, стягаючи та збираючи їх. 

Вперед! За нову працю, за нове життя, за нову людську мораль.

М. БОБОВ

січень 1942 року

Народні прикмети

27 лютого вшановується пам’ять святого рівноапостольного Кирила. У давнину цього дня повитухи приймали з гостинцями жінок, у яких вони приймали пологи. У минулі часи помітили, що хороша погода на Кирила — до міцних морозів.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ