Експедиційна група з пошуку останків загиблих солдат Червоної армії провели чергові розкопки місць жорстких боїв на території Пулинського району. Цього дня фахівці знайшли останки ще чотирьох солдатів Червоної армії, які загинули на території нашого району в ході Другої світової війни, про це повідомляє історико-патріотичне об'єднання "Пошук".

"Незапланований виїзд у вихідний день у Пулинський район приніс неочікувані для всіх результати. Вдача і погода була на стороні пошуковців, тому за день вдалося знайти 4-х солдат РСЧА та 3 смертні медальйони.
Солдати знаходились в одиночних окопах та воронках. На невеликій відстані один від одного.

Солдат №1 був на глибині 70 см. На голові каска СШ-39, на поясі фляга на якій чітко видно прізвище Гущин С.А. такий в ОБД є, але ми чекаємо даних з медальйона так як встановлювати імена по підписним речам не є правильним, адже речі часто переходили із рук в руки. В кишені у солдата знаходилось 69 монет 30-х років номіналом 10,15 копійок. Навіщо йому стільки монет - загадка.

Солдат №2 був знайдений завдяки порожньому цинку з під патронів. Солдат вів вогонь зі своєї ячейки, про що свідчать гільзи на дні окопу та порожній магазин з СВТ. На жаль крім кружки та ложки при собі солдат більше нічого не мав і тому залишиться назавжди невідомим.

Солдат №3 був на глибині 80 см. Знайшли його завдяки протигазу. В протигазній сумці тримав нитки, та набір для обробки речей після хімічної атаки, на щастя в нагрудному кармані був медальйон.

Солдат №4 скоріш за все був сержантом, високим та худим. Поясний ремінь скручений майже вдвічі. Ялові чоботи та гаманець з олівцями, гумкою та декілька монет поряд. Глибина 40 см. Знайдений дякуючи протигазу. Воїн був правильним і тому мав при собі медальйон.

Смертні медальйони та гаманець вирушили на експертизу до Києва. Маємо велику надію встановити імена солдатів."

Також в грудні та листопаді пошуковці повідомляли:


"На дворі -2 та холодний вітер... Проте це не зупиняє групу продовжувати пошуки загиблих солдатів Другої світової війни.
13 грудня в Пулинському районі було знайдено солдата РСЧА, який загинув в липні 1941-го. При ньому була каска СШ-39, протигаз, казанок для їжі зразка 1936-го року. На протигазному баку були виявлені бумаги, можливо серед них є документи по яким вдасться встановити ім'я солдата. Матеріали будуть відправлені на експертизу."

"Зима в цьому році доволі тепла, тому ми не втрачаємо момент і вирушаємо на пошуки зниклих безвісти солдатів Другої світової війни.
7 грудня група працювала в Пулинському районі. Вдалося знайти одного солдата РСЧА, котрий загинув у липні 1941-го року. Воїн був на глибині 50 см, ґрунт дуже сильно пошкодив рештки, знищивши все окрім ніг, рук та черепа... При солдаті було знайдено станок для бриття, комплект лез, протигаз, монети 30-х років, у чоботі була ложка, а в кишені лежав медальйон типу ладанка зразка 1925 року. Практика показує, що записки в таких медальйонах майже не зберігаються, але ми оптимісти і завжди надіємось на краще.
Чекаємо висновок експерта та продовжуємо роботу."

 "16 листопада група відпрацювала інформацію від шукача монет в Пулинському районі. Весною цього року ним було знайдено 2-х одиночних солдат, один з яких мав при собі медальйон. Останки солдат та медальйон були передані пошуковцям для встановлення імені воїна.

Також чоловік повідомив про місцезнаходження 3-го знайденого солдата, який досі залишався в землі на полі. Ми отримали приблизні координати та почали роботи з пошуку солдата. Нажаль з солдата була знята каска і його пошук дуже ускладнився... В цей день нам так і не вдалося знайти його, адже каска це один з основних предметів по яким можливо знайти останки солдата.

Проте ми знайшли 2-х інших солдат, які загинули неподалік. 1-й солдат був на глибині 70 см. При ньому було знайдено флягу, два кишенькові годинники, підсумки, медальйон та документи. Права нога була перебита.
2-й солдат був закопаний у воронці з під снаряду на глибині 1,2 метри. При ньому був протигаз, а в нагрудній кишені були знайдені документи. Маємо шанси встановити імені 3-х воїнів.
Якби чоловік не забрав каску з солдата, то ми б з легкістю знайшли його…тепер доведеться проштрикати щупом кожен см землі для того аби його знайти.
Результати виїзду: забрані 2 солдати з одним медальйоном у шукача монет та 2 знайдених солдата з медальйоном та документами."

Раніш Чортоліси.zt.ua повідомляли:

5 армія генерала Потапова крок за кроком підіймається з землі

Знайдено братську могилу з 9 радянських солдатів

Знайдено рештки солдатів, які загинули у боях 1941 року

Народні прикмети

23 листопада вшановується пам’ять апостолів Ераста, Олімпа, Родиона. У народі казали: “З Ераста чекай льодяного насту”. Іній на деревах передвіщав мороз, а туман — тепло. Однак, якщо цього дня на деревах іній лежав зранку, то до самого Введення (4 грудня) морози будуть змінюватися відлигою. Погода у цей час дуже мінлива: “Ераст на все гаразд: і на холод, і на голод, і на хуртовину”.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ