5 армія генерала Потапова крок за кроком підіймається з землі... а підіймають її, пошуковці історико-патріотичного об'єднання "Пошук". В жовтні пошуковці провели декілька пошукових експедицій на території Пулинського району, під час яких знайдено рештки десяти солдатів робі́тничо-селя́нської черво́ної армії.

В неділю 3 листопада група пошуковців працювала в Пулинському районі. Як розповіли пошуковці, по всім прогнозам у цей день мав йти дощ, але погода сприяла вдалося добре попрацювати, пошуковцями було знайдено 2-х солдатів РСЧА, які загинули в липні 1941-го року.

Перший солдат був на глибині 30 см. При ньому був протигаз, підсумок, зубна щітка та гаманець. Медальйона не було. Інший солдат був на глибині 80 см. Він лежав лицем вниз. Отримав важке поранення в голову, а ліва нога була перебита... При ньому було знайдено саперну лопатку, протигаз, книгу українською мовою та брошуру російською мовою та саме головне при ньому був смертний медальйон. — розповідають пошуковці, — Маємо шанс встановити ім'я воїна.

25 та 26 жовтня група «Пошук» знову працювала в Пулинському районі Житомирської області. 25 жовтня був знайдений один солдат, при ньому було декілька значків та підсумок, також було знайдено смертний медальйон, але на жаль він був розкручений та без записки. Але як повідомляють пошуковці, їм вдалося знайти документи по яких є шанс встановити ім'я солдата.
26 жовтня було знайдено ще двох солдатів РСЧА. 1-й солдат мав при собі каску СШ-39 та смертний медальйон. 2-й солдат мав при собі монетки, підсумок та медальйон, також за словами спеціалістів є непогані шанси встановити імена воїнів.

19 жовтня група пошуковців ІПО "Пошук" також проводила пошукові роботи в Пулинському районі. В результаті знайдено 3-х бійців РСЧА та 1 смертний медальйон. 1-й знайдений боєць був лейтенантом. При ньому знайдені залишки планшету та петличні розпізнавальні знаки (кубарі). Медальйону немає. Воїн залишиться невідомим.

2-й солдат знайдений недалеко від лейтенанта. При ньому знайдено ложку, протигаз та гумову стирачку. Медальйону немає. Воїн залишиться невідомим.
Наприкінці дня був знайдений 3-й солдат. Воїн був на дні окопу на глибині 1 метр. Зверху були знайдені гільзи, а це значить що він до останнього вів бій. При ньому знайдений ящик для інструменту до кулемета ДП-27, диск, мундштук, фляга в рідній фарбі, протигаз, а саме головне це медальйон! Є шанс встановити ім'я солдата, — йдеться у повідомлені ІПО "Пошук".

11 жовтня в Пулинському районі було знайдено останки 2-х солдатів РСЧА. При першому воїні було знайдено протигаз, при другому каску СШ-39 та ложку. На жаль у них були відсутні медальйони тому вони назавжди залишаться невідомими, - розповіли пошуковці на своїй сторінці в соціальній мережі.

Народні прикмети

Цього дня вшановується пам’ять святителя Івана Златоустого, архієпископа Константинопольського. З минулих часів відомо, що “на Златоуста все поле порожнє”. У цей час “всяка зяб зупиняється в рості”, тобто земля занурюється у сон до весни. У давнину казали: “Ззиває зима на Івана Златоустого свою свиту: хурделицям і заметілям дає наказ — відлиги вгамувати”. Іній на деревах у цей день вказував на те, що можна чекати гарного врожаю.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ