IP: 54.227.31.145 Login - Register

Про боротьбу за українську державність і незалежність розповів кандидат історичних наук, доцент та краєзнавець Геннадій Махорін, на зустрічі 27 лютого на якій презентував свою нову книгу «Українська національна революція 1917-1922 років та її перебіг на Житомирщині».

Презентована книга написана за рік, але матеріал для написання збирався автором протягом попередніх років. Ця сторінка української історії була об’єктом уваги Геннадія Махоріна, коли він працював над іншими книгами в томі числі й навчальним посібником "Історія рідного краю" для учнів шкіл, які були на зустрічі основними його слухачами. Учні старших класів в супроводі вчителя історії Грабовського Ю.В., змогли поставити автору запитання на теми, які їх цікавили під час презентації.

Учасникам зустрічі, які з захватом слухали кожне сказане слово, Геннадій Махорін наголосив, що ми маємо пам’ятати свою історію, а головне те, що незалежність не впала до нас з неба, а була здобута завдяки зусиллям наших попередників, які її відстоювали.

На сторінках своє книги автор описує передумови та хід Української національної революції на Житомирщині, утворення Української Центральної Ради. Книга розповідає про події які відбувалися саме на території Житомирщини.

Наведені в науковій праці епізоди боротьби повстанських загонів і на території нашого району ось один з них:

"По данным нач.отделения, по донесению Уездвоенотдела Курненской волости, в ночь на 4 июня неизвестная банда численностью 9 человек около деревни Грузловцы (тепер село Грузливець), обстреляли сотрудника Волвоенотдела, скрылась в неизвестном направлении. Банда именует себя "Не журись""

Не раз науковець наводив приклади, як паралелями проходять історичні події столітньої давнини і сучасної України, зокрема і нинішні відносини України з сусідніми державами - Росією та Польщею схожі на відносити того часу.

Після зустрічі, книги були вручені шкільній бібліотеці, а кожен охочий міг придбати собі примірник з особистим підписом автора та задати Геннадію Махоріну питання чи просто поспілкуватися з ним.

Народні прикмети

Цього дня вшановується пам’ять святого пророка Наума. У народі цього святого називали Грамотником, оскільки в цей день у давні часи (з 1 грудня за старим стилем) починали вчити дітей грамоті. Навчальні “муки” дітей доповнювались вітром, який був дуже характерним у день пророка Наума: “Прийшов Наум, зимній вітер подув”. Якщо вітер з південно-західного переходив у західний чи північно-західний, чекали посилення морозів.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Якщо Ви володієте інформацією про події в Пулинському районі, надішліть її нам

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення було успішно відправлено