IP: 23.22.240.119 Login - Register

16 липня на кладовищі села Курне відбулося перепоховання останків невідомих воїнів Другої Світової війни.


"Останки загиблих воїнів були знайдені біля с.Березова Гать пошуковцями під час спільних пошукових заходів, проведених пошуківцями. У двох загиблих військових знайдені капсули з іменами. Тому їх останки родичі заберуть в Башкирію та Омськ. Через 76 років душі воїнів знайшли спокій." - розповідає на своїй сторінці в соцмережі Володимир Адамович.

Як повідомляють у житомирському історико-патріотичному об'єднанні "Пошук", 20 травня 2017 року відбувся спільний виїзд пошуковців київської та житомирської областей. У польових роботах брали участь пошукове об'єднання «Невідомий солдат» (м.Київ) та ІПО «Пошук» (м.Житомир). Цього разу роботи проводилися в Пулинському районі біля села Соколів. Тут в липні 1941 року проходили жорстокі бої з добірними німецькими дивізіями.

За день було знайдено 7 бійців Червоної армії та три смертних медальйони, але на жаль прочиталися лише два з них. Із записок вдалося встановити імена загиблих бійців. Ними виявилися: Піварчук Іван Сергійович 1921 р.н., родом з Росії, Омської області, Саргатське району, д. Кушнайли, і Аюпов Закир Шакирович 1918 р.н., Башкирська АРСР, Ермекеевскій р-н.


 


 

Буквально на наступний день вдалося знайти родичів загиблих солдатів. У Піварчука І.С. живі 2 рідні сестри, одна живе в селі Кушайли, їй 92 роки, а друга в Німеччині. В недалекому майбутньому останки бійця будуть відправлені на батьківщину для поховання з усіма військовими почестями.

28 травня 2017 року відбувся повторний виїзд в район села Соколів. В результаті пошукових робіт проведених членами ІПО «Пошук» (м.Житомир) були виявлені останки двох червоноармійців. Солдати були засипані в одній ямі, на ногах у них були поясні ремені що свідчить про те що їх тягнули за ноги до ями. З особистих речей було виявлено гаманець з монетами періоду 30-40-х років. На жаль смертні медальйони були відсутні. 

Народні прикмети

18 січня відзначається Водохресний святвечір, переддень Богоявлення. Цього дня дотримуються суворого посту, тому переддень Богоявлення називають ще Голодною кутею. Якщо цього дня заметіль, сніг і поземка — бути хорошому врожаю. Якщо зоряна ніч на Водохрещу — буде врожай ягід, гороху і хліба. Сильні південні вітри 18 січня передвіщають грозове літо, а заметіль на Водохрещу приносить заметіль на Масницю. Повний місяць цього дня обіцяє великий розлив річок навесні.

ПОГОДА

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Якщо Ви володієте інформацією про події в Пулинському районі, надішліть її нам

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення було успішно відправлено