22 листопада на базі Новозаводської сільської ради, що у Пулинському районі Житомирщини, за участю керівництва обласної служби зайнятості, перших осіб району та місцевих роботодавців відбувся круглий стіл на тему «Співпраця задля розвитку громади».

Пулинський район – один з семи районів Житомирщини, де кількість безробітних у порівнянні з минулим роком не зменшилась, а навпаки зросла. Так, якщо в цілому по області кількість осіб, які мали статус безробітного у січні-жовтні 2016 року, зменшилась на понад 5000 осіб (на 11%), то в Пулинському районі їх кількість навпаки зросла – з 955 до 966 осіб.

Разом з тим, керівництво району зацікавлене у розвитку свого краю й активно запрошує інвесторів. Серед сільських рад стрімко розбудовується Новозаводська, теж за наполегливістю й ініціативністю самого голови Віктора Кривульського. З-поміж інших 19-ти сільських рад, саме на території Новозаводської діє найбільше суб’єктів господарювання – 32, серед них - три сільськогосподарські. Така кількість платників податків забезпечила 80 тис. надходжень до бюджету сільради. Не дивно, що серед жителів п’яти населених пунктів лише 15 безробітних передпенсійного віку. Сільська рада тісно взаємодіє з районним центром зайнятості щодо забезпечення робочою силою місцевих працедавців та пошуку шляхів зайнятості для жителів району: за 10 місяців 2016 року на підприємства, які розташовані на території ради, було працевлаштовано 56 осіб, які до того були клієнтами центру зайнятості.

За круглим столом зібрались для вивчення можливості співпраці у зв’язку із реєстрацією нових підприємств у Новому За́воді та перспективою пошуку кадрів для укомплектування нових робочих місць

В.Галущинський поділився досвідом добору кадрів для організації, яку очолює. Цього року за направленням районного центру зайнятості він забезпечив роботою 9 безробітних: машиністів екскаваторів і бульдозерів та трактористів. Через специфіку інженерної діяльності, пов’язаної з водогосподарським будівництвом, для пошуку потрібних робітників він користується й іншими послугами центру: замовляє проведення професійного відбору потенційних претендентів, бере участь в організованих центром ярмарках професій у місцевому училищі або ж залучає безробітних до робіт тимчасового характеру для практичного випробування.

Присутні на заході новоутворені роботодавці презентували свої підприємства, зокрема щодо можливостей забезпечення робочими місцями сільських жителів. Приватний підприємець С.Гаврилюк, який відкрив у Новому За́воді цех з виготовлення панчішних виробів, на нові місця праці запросить вісьмох безробітних.

Директор обласного центру зайнятості І.Іщенко деталізував для представників пулинської громади послуги служби зайнятості, їх перспективні можливості та презентував майбутні зміни в діяльності районних підрозділів у зв’язку із започаткованим реформуванням. Окрім того, що вони стануть філіями обласного центру зайнятості й не матимуть статусу юридичних осіб, деякі центри сусідніх районів можуть бути об’єднані, що створить незручності як для безробітних, так і роботодавців.

Керівники району В.Байда й А.Липко схвально відгукуються про діяльність районного центру зайнятості та його співпрацю з сільськими головами та роботодавцями. Перспектива зміни статусу центру зі скороченням штату, а то й можливого об’єднання з сусіднім районним, їх дуже турбує. Тож голова райради, у минулому довірена особа народного депутата Володимира Литвина, висловив пропозицію звернутися до парламентарія за підтримкою, аби цю соціально потрібну і дієздатну на Пулинщині структуру не торкнулись кардинальні зміни.

 

Народні прикмети

28 січня вшановується пам’ять преподобного Павла Тивейського та Іоанна Кущника. У минулі часи була така приказка: “Петро-Павло дня добавив”, що вказувало на збільшення світлової частини дня. У давнину, щоб дізнатись погоду, спостерігали за небом. Якщо зірки сильно блищать, то бути морозу, а якщо вони тьмяні, то буде тепло. Якщо з півночі приходили хмари, то відлиги не чекали. Сніговий буран вдень на Павла передвіщав міцний мороз вночі.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ