Уряд затвердив перелік комунальних газет Житомирської області, які роздержавлюються першочергово. В ході засідання Уряду 23 листопада було прийнято постанову «Про затвердження Переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі», а отже визначено перелік видань, що будуть реформуватися першочергово.

До нього увійшло 244 редакції з усіх областей України. Найактивніше підтримують реформування редакції Житомирської області – 17 газет.

"Зоря" - Овруцький район
"Зорі над Убортю" - Олевський район
"Житомирщина"
"Ружинська земля" - Ружинський район
"Новий день" - Любарський район
"Життя і слово" - Народицький район
"Малинські новини" - Малинський район
"Коростишівська газета" - Коростишівський район
"Вісті" - Пулинський район
"Перемога" - Попільнянський район
"Романівський вісник" - Романівський район
"Чуднівська фортеця" - Чуднівський район
"Життя Чуднівщини" - Чуднівський район
"Приміське життя" - Житомирський район
"Лесин край" - Новоград-Волинський район
"Народна трибуна" - Ємільчінський район

– Згідно з Законом органи влади і місцевого самоврядування виходять зі складу засновників чи співзасновників друкованих ЗМІ. Відтак чиновники будуть позбавлені можливості впливати на редакційну політику, користуватись, так званим телефонним правом. Це ще один крок до незалежності ЗМІ і зміцнення свободи слова в країні, – зазначає голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко. – Більшість редакцій позитивно сприймають ідею самоврядування і відповідальності за свої газети, вони зважують свої сили й економічно готові до майбутнього самостійного життя. Успішність першого етапу є справою честі органів влади, редакцій, громадськості.

Нагадаємо, що рішенням V сесії Червоноармійської райради VII скликання № 72 від 13.04.2016 та розпорядженням Червоноармійської райдержадміністрації від 30.03.2016 № 98 ці дві установи вийшли зі складу засновників газети.

Народні прикмети

28 січня вшановується пам’ять преподобного Павла Тивейського та Іоанна Кущника. У минулі часи була така приказка: “Петро-Павло дня добавив”, що вказувало на збільшення світлової частини дня. У давнину, щоб дізнатись погоду, спостерігали за небом. Якщо зірки сильно блищать, то бути морозу, а якщо вони тьмяні, то буде тепло. Якщо з півночі приходили хмари, то відлиги не чекали. Сніговий буран вдень на Павла передвіщав міцний мороз вночі.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ