День працівників сільського господарства – важливий та знаковий для Пулинського району, адже так вже склалося, що наш край – аграрний. Напередодні свята Дня працівників сільського господарства на обласному рівні було відзначено найкращих аграріїв у 2016 році. Районні працівники сільського господарства не залишились осторонь.

Грамотою обласної ради та цінним подарунком нагороджено механізатора СТОВ « Надія ВП», депутата Стрибізької сільської ради Головню Василя Андрійовича. Почесними грамотами РДА та районної ради за досягнуті успіхи та вагомий внесок у розвиток галузі сільського господарства працівники сільгосппідприємств

За 10 місяців 2016 року валове виробництво сільгосппродукції становить 68,3 млн грн, що на 134 % більше відповідного періоду минулого року. Зважаючи на несприятливі погодні умови, урожайність зернових залишилася на рівні минулого року і у середньому по району становить 20,7 ц/га.

Посів озимих зернових культур проведено на площі 3932 га, що становить 90 % до запланованих площ. Господарства району для сортозміни і сортооновлення закупили 90 тонн елітного насіння озимих культур. Кращими сільгосппідприємствами району, що засіяли озиминою найбільше площ є: ТОВ

«Надія ВП» (керівник В.П. Сірик) – 530 га та 250 га ріпаку; СТОВ «Тетірське» (керівник Д.С. Тарасюк) – 486 га; СТОВ «Зоря Полісся» (керівник М.А. Липко) – 471 га; КТ «Сільгосптехніка ОКіК» (керівник С. Й.Карпінський) – 223 га та ряд інших господарств.

Єдине підприємство, що розвиває у районі галузь хмелярства – ТОВ «Івановичі-хміль». Його керівник В.О. Гальчук забезпечив робочими місцями 20 людей і в наступному році планує збільшувати площі під посів цієї ж культури. Також цьогоріч декілька сільгоспформувань оновили технічне забезпечення. Так, ТОВ «Агрорегіон Житомир» (керівник В.О. Гудзюк) придбало трактор німецького виробництва Дойц Фарм вартістю 3 млн грн та дискову борону за 440 тис. грн; ФГ «Яснополянське-2013»(керівник П.І. Савчук) придбало трактор МТЗ-921, вартість якого – 650 тис. грн; ТОВ «Добра Ферма» (керівник Йорка Томаш) купило обладнання для доїння корів на суму 363 тис. грн.

Тваринництвом в нашому районі займаються 14 сільгосппідприємств району. Поголів’я ВРХ становить 1438 голів, у тому числі – 912 корів, свиней нараховується 3050 та 96 тис. поголів’я птиці. За 10 місяців вироблено 1552 т молока (на 11 % більше минулого року), м’яса вирощено 1657 т (на 7 % більше від минулого року). Досить непоганими є середньодобові прирости по ВРХ – 502 г та у свиней – 511 г. Удій на фуражну корову становить 2100 кг, що на 297 кг більше, ніж у минулому році.

За кількістю поголів’я худоби кращими господарствами є СТОВ «Тетірське» (керівник Борецький Л.О.), СВК «Маяк» (керівник Л.О. Корзун) та СТОВ «Полісся» (керівник В.О. Павлюк). Високих досягнень у вирощуванні тварин досягло ТОВ «Агрофірма Стожари »(керівник В.Г. Логвінов)– 410 т свинини та ТОВ «ВП Надія» (керівник Є.О.Винник) – 1100 т м’яса птиці.

Цьогоріч з обласного бюджету було виділено субвенцію під вирощування гречки у розмірі 300 грн. за гектар. Підприємствами району було посіяно 205 га цієї культури. Також діяла субвенція на вирощування льону – 2000 грн. за гектар. 140 га льону було вирощено у СТОВ «Лана», керівник В.Ю. Вікарчук. Щоб отримати ці кошти, господарства повинні подати необхідний пакет документів до 15 грудня поточного року.

За інформацією райдержадміністрації

Народні прикмети

28 січня вшановується пам’ять преподобного Павла Тивейського та Іоанна Кущника. У минулі часи була така приказка: “Петро-Павло дня добавив”, що вказувало на збільшення світлової частини дня. У давнину, щоб дізнатись погоду, спостерігали за небом. Якщо зірки сильно блищать, то бути морозу, а якщо вони тьмяні, то буде тепло. Якщо з півночі приходили хмари, то відлиги не чекали. Сніговий буран вдень на Павла передвіщав міцний мороз вночі.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ