IP: 3.95.139.100 Login - Register

На сесії Житомирської обласної ради депутати розглядали звернення  дочірнього підприємства «Тня»  про надання йому спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування гранітів родовища площею 49,4 га, яке знаходиться біля села Великий Луг у Пулинському районі Житомирської області.

Підприємство планує розробляти ділянку "Великий Луг" з метою промислового видобування гранітів для виробництва фракційного щебеню. Спосіб розробки – відкритий (кар’єрний) з буро-вибуховими роботами. Система розробки – транспортна з паралельним просуванням фронту гірничих робіт та зовнішнім розташуванням відвалів розкривних порід. Виробнича потужність кар’єру по корисній копалині в щільному тілі становить 1,2 млн. кубометрів в рік.

«Родовище знаходиться на території села Великий Луг, проте на безпечній відстані від житлових будинків. Тож доречно не позбавляти людей можливості працювати», - висловив свою позицію очільник Курненської громади на території якої знаходиться село.
«Наразі підприємство сплатило 1,4 млн грн податків до місцевого бюджету, вартість проєкту – 3,5 мільйони гривень, і ми можемо гарантувати 100 робочих місць із зарплатою близько 20 тисяч гривень», - розповів представник підприємства.

Не дивлячись на виступи представників громади та підприємства, депутати з двох спроб не погодили надання спеціального дозволу на користування надрами.

Хоча в 2014 році обласні депутати своїм рішенням від 11.09.14  № 1297 погодили  дочірньому  підприємству «Тня»  отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі   дослідно-промислової розробки ділянки родовища граніту «Великий Луг».

Довідкова інформація по ДП "Тня":

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТНЯ" зареєстроване в селі Великий Луг, дата заснування 17.05.2013, Директор Курбатов Віктор Аліджанович. Статутний капітал 100,000₴. Основний вид діяльності 08.99 Добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, н. в. і. у. Власник на 10 листопада 2019 - ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЯН", минулий власник ТзОВ "КОРАЛ" ДОВБИСЬКИЙ ФАРФОРОВИЙ ЗАВОД"

Народні прикмети

20 січня відзначається Собор Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. Цей день є кінцем святок: “Іван Хреститель свята відвів”. Якщо цього дня стояла ясна і холодна погода, то літо очікувалось засушливе, а похмура і сніжна — натякала на рясний урожай. До 20-го січня закінчувались Богоявленські морози, і хоча попереду ще була майже половина зими, люди вже жили в очікуванні тепла: “Тріщи, мороз, не тріщи — минули Водохрещі: дуй, хурделиця, не дуй — на Великдень пішло”.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ