IP: 34.226.244.70 Login - Register

На сесії Житомирської обласної ради депутати розглядали звернення  дочірнього підприємства «Тня»  про надання йому спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування гранітів родовища площею 49,4 га, яке знаходиться біля села Великий Луг у Пулинському районі Житомирської області.

Підприємство планує розробляти ділянку "Великий Луг" з метою промислового видобування гранітів для виробництва фракційного щебеню. Спосіб розробки – відкритий (кар’єрний) з буро-вибуховими роботами. Система розробки – транспортна з паралельним просуванням фронту гірничих робіт та зовнішнім розташуванням відвалів розкривних порід. Виробнича потужність кар’єру по корисній копалині в щільному тілі становить 1,2 млн. кубометрів в рік.

«Родовище знаходиться на території села Великий Луг, проте на безпечній відстані від житлових будинків. Тож доречно не позбавляти людей можливості працювати», - висловив свою позицію очільник Курненської громади на території якої знаходиться село.
«Наразі підприємство сплатило 1,4 млн грн податків до місцевого бюджету, вартість проєкту – 3,5 мільйони гривень, і ми можемо гарантувати 100 робочих місць із зарплатою близько 20 тисяч гривень», - розповів представник підприємства.

Не дивлячись на виступи представників громади та підприємства, депутати з двох спроб не погодили надання спеціального дозволу на користування надрами.

Хоча в 2014 році обласні депутати своїм рішенням від 11.09.14  № 1297 погодили  дочірньому  підприємству «Тня»  отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі   дослідно-промислової розробки ділянки родовища граніту «Великий Луг».

Довідкова інформація по ДП "Тня":

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТНЯ" зареєстроване в селі Великий Луг, дата заснування 17.05.2013, Директор Курбатов Віктор Аліджанович. Статутний капітал 100,000₴. Основний вид діяльності 08.99 Добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, н. в. і. у. Власник на 10 листопада 2019 - ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЯН", минулий власник ТзОВ "КОРАЛ" ДОВБИСЬКИЙ ФАРФОРОВИЙ ЗАВОД"

Народні прикмети

18 лютого відзначається день пам’яті святої Агафії. Її також називали “поминальницею”, тому що цього дня було прийнято згадувати пращурів. Ще цю святу величали Корівницею, оскільки вона “корів оберігає від хвороб”. Наші пращури помітили, якщо цього дня мороз, то весна буде привітною, а літо — сухим і спекотним.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ