IP: 3.235.66.217 Login - Register

На сесії Житомирської обласної ради депутати розглядали звернення  дочірнього підприємства «Тня»  про надання йому спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування гранітів родовища площею 49,4 га, яке знаходиться біля села Великий Луг у Пулинському районі Житомирської області.

Підприємство планує розробляти ділянку "Великий Луг" з метою промислового видобування гранітів для виробництва фракційного щебеню. Спосіб розробки – відкритий (кар’єрний) з буро-вибуховими роботами. Система розробки – транспортна з паралельним просуванням фронту гірничих робіт та зовнішнім розташуванням відвалів розкривних порід. Виробнича потужність кар’єру по корисній копалині в щільному тілі становить 1,2 млн. кубометрів в рік.

«Родовище знаходиться на території села Великий Луг, проте на безпечній відстані від житлових будинків. Тож доречно не позбавляти людей можливості працювати», - висловив свою позицію очільник Курненської громади на території якої знаходиться село.
«Наразі підприємство сплатило 1,4 млн грн податків до місцевого бюджету, вартість проєкту – 3,5 мільйони гривень, і ми можемо гарантувати 100 робочих місць із зарплатою близько 20 тисяч гривень», - розповів представник підприємства.

Не дивлячись на виступи представників громади та підприємства, депутати з двох спроб не погодили надання спеціального дозволу на користування надрами.

Хоча в 2014 році обласні депутати своїм рішенням від 11.09.14  № 1297 погодили  дочірньому  підприємству «Тня»  отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі   дослідно-промислової розробки ділянки родовища граніту «Великий Луг».

Довідкова інформація по ДП "Тня":

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТНЯ" зареєстроване в селі Великий Луг, дата заснування 17.05.2013, Директор Курбатов Віктор Аліджанович. Статутний капітал 100,000₴. Основний вид діяльності 08.99 Добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, н. в. і. у. Власник на 10 листопада 2019 - ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЯН", минулий власник ТзОВ "КОРАЛ" ДОВБИСЬКИЙ ФАРФОРОВИЙ ЗАВОД"

Народні прикмети

9 квітня вшановується пам'ять мучениці Матрони Солунської. У народі святу називають Матрона Настовниця, тому що у цей час бувають ранкові заморозки - сніг від них замерзає, і люди ходять як по "насту". З теплих країв продовжують повертатись птахи: вівсянки, плюгавки, чибіси. Якщо чибіс летить низько - до тривалої сухої погоди; якщо він кричить звечора - до ясної погоди. Якщо весняний лід тоне чи залишається на березі, то літо буде холодним.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ