IP: 3.236.212.116 Login - Register

На сесії Житомирської обласної ради депутати розглядали звернення  дочірнього підприємства «Тня»  про надання йому спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування гранітів родовища площею 49,4 га, яке знаходиться біля села Великий Луг у Пулинському районі Житомирської області.

Підприємство планує розробляти ділянку "Великий Луг" з метою промислового видобування гранітів для виробництва фракційного щебеню. Спосіб розробки – відкритий (кар’єрний) з буро-вибуховими роботами. Система розробки – транспортна з паралельним просуванням фронту гірничих робіт та зовнішнім розташуванням відвалів розкривних порід. Виробнича потужність кар’єру по корисній копалині в щільному тілі становить 1,2 млн. кубометрів в рік.

«Родовище знаходиться на території села Великий Луг, проте на безпечній відстані від житлових будинків. Тож доречно не позбавляти людей можливості працювати», - висловив свою позицію очільник Курненської громади на території якої знаходиться село.
«Наразі підприємство сплатило 1,4 млн грн податків до місцевого бюджету, вартість проєкту – 3,5 мільйони гривень, і ми можемо гарантувати 100 робочих місць із зарплатою близько 20 тисяч гривень», - розповів представник підприємства.

Не дивлячись на виступи представників громади та підприємства, депутати з двох спроб не погодили надання спеціального дозволу на користування надрами.

Хоча в 2014 році обласні депутати своїм рішенням від 11.09.14  № 1297 погодили  дочірньому  підприємству «Тня»  отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі   дослідно-промислової розробки ділянки родовища граніту «Великий Луг».

Довідкова інформація по ДП "Тня":

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТНЯ" зареєстроване в селі Великий Луг, дата заснування 17.05.2013, Директор Курбатов Віктор Аліджанович. Статутний капітал 100,000₴. Основний вид діяльності 08.99 Добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, н. в. і. у. Власник на 10 листопада 2019 - ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЯН", минулий власник ТзОВ "КОРАЛ" ДОВБИСЬКИЙ ФАРФОРОВИЙ ЗАВОД"

Народні прикмети

18 вересня вшановується пам'ять преподобного Афанасія Брестського. Погоду цього дня наші пращури визначали за горобиною: якщо в лісі її багато – осінь буде дощовою, а мало – сухою. Якщо листя на горобині пожовкло рано, осінь та зима буде ранньою і холодною.

ПОГОДА

UKR.NET - найсвіжіші новини

ОГОЛОШЕННЯ