IP: 54.166.228.35 Login - Register

У травні 2016 року в Пулинах було ліквідовано підрозділ ДП «Пропан», а точніше - дільницю із забезпечення населення скрапленим газом. Ця звична і зручна послуга для жителів, до обійсть яких ще не підведено природній газ, була їм вкрай необхідна, хоча в останні роки газова дільниця працювала із перебоями. Зрозуміло, що її закриття викликало хвилю невдоволення жителів району і вони відразу поскаржилися в районні інстанції.

У Пулинській райдержадміністрації, (за словами скаржників) факт закриття газової дільниці визнали і вказали на причини перебоїв із доставкою балонного газу, особливо в літній період. У цій ситуації мешканцям Пулинського району влада порадила скористатися послугами сусідніх Черняхівської та Хорошівської дільниць ДП «Пропан». А «сільським головам на нараді в райдержадміністрації було наголошено про особисту відповідальність за своєчасне подання заявок у газові дільниці, які закріплені за районом».

Однак така реакція районної влади, з усього видно, не задовольнила окремих жителів району. Зокрема, голова ради ветеранів с. Чернявки Василь Острогляд написав відкритий лист до голови облдержадміністрації та в газету «Житомирщина».

Прочитавши лист ветеранів, де вони скаржаться на перебої із постачанням скрапленого газу, ми звернулися за роз'ясненням до керівників регіональної газової компанії «Житомиргаз». Невдовзі прес-служба компанії з приводу цього поінформувала редакцію, що «рішення про призупинення діяльності Пулинського ПОБу ДП «Пропан» прийнято у зв'язку з економічною недоцільністю його функціонування. На сьогодні ситуація у сфері реалізації скрапленого газу для комунально-побутових потреб населення є нестабільною. Попит на скраплений газ для комунально-побутових потреб значно знизився, що призвело до збиткової діяльності підприємства в цілому.

Аналогічна ситуація спостерігається і в Пулинському районі. Районна, селищні й сільські ради не надають необхідну кількість заявок. Фактично складається така ситуація, що автомобіль типу «кліть» (котрий вміщує 40 балонів зі скрапленим пазом) здійснює виїзд для доставки всього декількох балонів і майже повністю завантаженим повертається назад. Натомість жителі населених пунктів району здійснюють наповнення побутових балонів на АГЗП (автомобільний газозаправний пункт).

На даний час будь-які перебої із доставкою газу відсутні. Реалізацію скрапленого газу для комунально-побутових потреб населення Пулинського району здійснює Черняхівський підрозділ Житомирської дільниці ДП «Пропан». Далі у листі наводиться детальна методологія, як правильно оформити заявку на доставку скрапленого газу. Але мешканці деяких сіл Пулинського району в листі до редакції стверджують, що «автомобіль, який розвозить газові балони, часто ламається, а водій часто і довго перебуває на лікарняному».

Як сказав класик, «у кожного — своя правда». Можливо, в цій ситуації сільським радам Пулинського району, де немає природного газу, слід би глибше вникнути в проблему зі штучним дефіцитом балонного газу, що виник в районі. Спробувати точніше визначити, щомісячні, а то й щотижневі потреби у скрапленому газі у кожному селі та спільно із ДП «Пропан» розробити нові, чіткі графіки приїзду автомобіля з балонами, синхронізувати їх із кількістю заявок. Тоді, можливо, й не була б збитковою районна газова дільниця, не було б потреби її закривати. Хтось же має в районі захищати інтереси простих сільських трударів, пенсіонерів і ветеранів.

Володимир ВАСИЛЬЧУК, газета "Житомирщина"

Народні прикмети

20 липня відзначається день пам'яті преподобної Євдокії, княгині Московської. У народі цей день називали Явдоха Сіногнійка, оскільки наставав час затяжних дощів, що, у свою чергу, псувало сіно. Наші пращури наставляли: "Згребеш сіно до купи, так і не страшись хмари". Наші пращури помітили, яка Явдоха Сіногнійка, такий буде і листопад.

ПОГОДА

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Якщо Ви володієте інформацією про події в Пулинському районі, надішліть її нам

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення було успішно відправлено