В лютому місяці, співробітниками Служби безпеки України, у рамках комплексу заходів із захисту продовольчої безпеки країни, було викрито та припинено постачання небезпечних м’ясопродуктів до дитсадків, лікарень міста і області, групою осіб, які в період 2016-2017 рр. зареєстрували, перереєстрували та використовували декілька підприємств, з метою прикриття незаконної діяльності, у тому числі привласнення та розтрати бюджетних коштів.

Правоохоронці встановили, що бізнесмен зареєстрував для участі у тендерах кілька комерційних структур, які на «папері» вирощували худобу. Через корупційні зв’язки з одним з чиновників тендерного комітету ділок став переможцем конкурсу в тендерних процедурах з постачання продуктів харчування (м'яса) до соціальних закладів області (дитячі садки, лікарні тощо) на суму 15,7 млн. грн. З метою збільшення доходів та надання видимості законності діяльності зазначені особи організували постачання ін'єктованої хімічними препаратами сировини та проведення безтоварних операцій через підконтрольні підприємства і ФОП.

Насправді продукція купувалась у громадян та фермерських господарствах, процес забою великої рогатої худоби та його обвалювання здійснювався на комбінаті одного з підконтрольних підприємств, яке знаходиться в смт Пулини. Оперативники спецслужби задокументували, що зловмисник закуповував продукцію у третіх осіб та на спеціальному обладнанні «начиняли» м’ясопродукти хімічними сполуками і консервантами, вміст яких заборонений умовами тендеру. Оборудка дозволяла комерсанту, зокрема, збільшувати вагу м’яса, що постачалося за кошти міського та обласного бюджетів. Отриманий навар бізнесмен переводив у готівку через підконтрольні фіктивні підприємства на підставі фальсифікованих договорів.

Відповідно до матеріалів УСБ України в Житомирській області, було встановлено особу ветлікаря, який займався легалізацією документів на велику рогату худобу.

Правоохоронці провели низку обшуків на виробництві, робочих місцях та проживання фігурантів справи, у тому числі працівника Житомирської міської ради та ветлікаря, який видавав необхідні документи про якість м’ясної продукції. Обшуки проводились в Житомирі, Зарічанах, Пулинах.

Правоохоронці виявили три лінії зі «збагачення» м’яса хімічними сполуками, понад десять тонн небезпечної готової продукції, вилучили фінансово-господарську документацію та банківські картки з доказами проведення оборудки.

В Пулинах у ході зазначеного обшуку на підприємстві виявлено та вилучено велику кількість ароматизаторів та смакових добавок: пакет сіро зеленого кольору з логотипом «Lay Gewurze «аромат яловичини», артикул 180124, вагою 1 кг., у кількості 2 пакети; пакет сіро зеленого кольору з логотипом «Moguntia» артикул 51305 (прим.- високофункціональний препарат для виробництва кулінарних м'ясних напівфабрикатів), вагою 2 кг., у кількості 76 пакети; пакет сіро зеленого кольору з логотипом «Lay Gewurze «Спеціалпродукт 2 НР» (прим.- інгредієнти та добавки для харчової промисловості), артикул 170249, вагою 20 кг., у кількості 7 повних пакетів та 2 неповних пакетів; пакет білого кольору з сипучою сумішшю білого кольору з логотипом «Могунція Україна» - «Пекельфіт Кулінарос», артикул 50568, вагою 25 кг., у кількості 1 неповний пакет; пакет білого кольору з білою сипучою сумішшю з написом «№ 1, 3 кг. На 100 л.» у кількості 1 пакет; пакети прозорі з білою сипучою сумішшю з написами «Р11,Р12», у кількості 2 пакети;

В ході допиту особи, яка згідно з реєстраційними документами є засновником, директором підприємств надав показання, що відношення до фінансово-господарської діяльності не має. Що всі документи на перереєстрацію підприємств він здійснював під тиском та погроз фактичного власника підприємств, який до нього телефонував та погрожував фізичною розправою у разі звернення до правоохоронних органів.

Згідно з інформацією ГУ ДФС у Житомирській області у деяких підприємствах при здійсненні господарської діяльності по виробництву та реалізації м'яса відсутні об'єкти здійснення діяльності. Відповідно до податкових накладних зареєстрованих у ЄРПН відсутні послуги по оренді приміщень чи автотранспортні послуги по постачанню електроенергії та води. Лише у грудні 2017 року подано повідомлення про об'єкти оподаткування через які проводиться діяльність, згідно з якою об'єкти діяльності взяті в оренду та про початок експлуатації об'єктів з 28.12.2017.

На підприємстві в Пулинах відповідно до останнього поданого звіту ЕСВ за 2017 рік працювала лише 1 особа.

Наразі тривають слідчі дії у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 191 та ст. 205 Кримінального кодексу України та проводяться перевірки руху коштів по рахунках у близько десятка банків і фінансових установах.

Народні прикмети

Цього дня вшановується пам'ять святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських. Погоду передвіщали за горобиною. Якщо горобини у лісі багато – на дощову осінь, якщо ж мало – на суху. Рясно ягід на горобині – до суворої зими, тому і заготовляли горобиновий квас, щоб у великий холод лікувати простудні захворювання.

ПОГОДА

Погода
 
Погода у Пулинах
 

вологість:

тиск:

вітер:

 

ОГОЛОШЕННЯ