IP: 3.229.118.253 Login - Register

В лютому місяці, співробітниками Служби безпеки України, у рамках комплексу заходів із захисту продовольчої безпеки країни, було викрито та припинено постачання небезпечних м’ясопродуктів до дитсадків, лікарень міста і області, групою осіб, які в період 2016-2017 рр. зареєстрували, перереєстрували та використовували декілька підприємств, з метою прикриття незаконної діяльності, у тому числі привласнення та розтрати бюджетних коштів.

Правоохоронці встановили, що бізнесмен зареєстрував для участі у тендерах кілька комерційних структур, які на «папері» вирощували худобу. Через корупційні зв’язки з одним з чиновників тендерного комітету ділок став переможцем конкурсу в тендерних процедурах з постачання продуктів харчування (м'яса) до соціальних закладів області (дитячі садки, лікарні тощо) на суму 15,7 млн. грн. З метою збільшення доходів та надання видимості законності діяльності зазначені особи організували постачання ін'єктованої хімічними препаратами сировини та проведення безтоварних операцій через підконтрольні підприємства і ФОП.

Насправді продукція купувалась у громадян та фермерських господарствах, процес забою великої рогатої худоби та його обвалювання здійснювався на комбінаті одного з підконтрольних підприємств, яке знаходиться в смт Пулини. Оперативники спецслужби задокументували, що зловмисник закуповував продукцію у третіх осіб та на спеціальному обладнанні «начиняли» м’ясопродукти хімічними сполуками і консервантами, вміст яких заборонений умовами тендеру. Оборудка дозволяла комерсанту, зокрема, збільшувати вагу м’яса, що постачалося за кошти міського та обласного бюджетів. Отриманий навар бізнесмен переводив у готівку через підконтрольні фіктивні підприємства на підставі фальсифікованих договорів.

Відповідно до матеріалів УСБ України в Житомирській області, було встановлено особу ветлікаря, який займався легалізацією документів на велику рогату худобу.

Правоохоронці провели низку обшуків на виробництві, робочих місцях та проживання фігурантів справи, у тому числі працівника Житомирської міської ради та ветлікаря, який видавав необхідні документи про якість м’ясної продукції. Обшуки проводились в Житомирі, Зарічанах, Пулинах.

Правоохоронці виявили три лінії зі «збагачення» м’яса хімічними сполуками, понад десять тонн небезпечної готової продукції, вилучили фінансово-господарську документацію та банківські картки з доказами проведення оборудки.

В Пулинах у ході зазначеного обшуку на підприємстві виявлено та вилучено велику кількість ароматизаторів та смакових добавок: пакет сіро зеленого кольору з логотипом «Lay Gewurze «аромат яловичини», артикул 180124, вагою 1 кг., у кількості 2 пакети; пакет сіро зеленого кольору з логотипом «Moguntia» артикул 51305 (прим.- високофункціональний препарат для виробництва кулінарних м'ясних напівфабрикатів), вагою 2 кг., у кількості 76 пакети; пакет сіро зеленого кольору з логотипом «Lay Gewurze «Спеціалпродукт 2 НР» (прим.- інгредієнти та добавки для харчової промисловості), артикул 170249, вагою 20 кг., у кількості 7 повних пакетів та 2 неповних пакетів; пакет білого кольору з сипучою сумішшю білого кольору з логотипом «Могунція Україна» - «Пекельфіт Кулінарос», артикул 50568, вагою 25 кг., у кількості 1 неповний пакет; пакет білого кольору з білою сипучою сумішшю з написом «№ 1, 3 кг. На 100 л.» у кількості 1 пакет; пакети прозорі з білою сипучою сумішшю з написами «Р11,Р12», у кількості 2 пакети;

В ході допиту особи, яка згідно з реєстраційними документами є засновником, директором підприємств надав показання, що відношення до фінансово-господарської діяльності не має. Що всі документи на перереєстрацію підприємств він здійснював під тиском та погроз фактичного власника підприємств, який до нього телефонував та погрожував фізичною розправою у разі звернення до правоохоронних органів.

Згідно з інформацією ГУ ДФС у Житомирській області у деяких підприємствах при здійсненні господарської діяльності по виробництву та реалізації м'яса відсутні об'єкти здійснення діяльності. Відповідно до податкових накладних зареєстрованих у ЄРПН відсутні послуги по оренді приміщень чи автотранспортні послуги по постачанню електроенергії та води. Лише у грудні 2017 року подано повідомлення про об'єкти оподаткування через які проводиться діяльність, згідно з якою об'єкти діяльності взяті в оренду та про початок експлуатації об'єктів з 28.12.2017.

На підприємстві в Пулинах відповідно до останнього поданого звіту ЕСВ за 2017 рік працювала лише 1 особа.

Наразі тривають слідчі дії у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 191 та ст. 205 Кримінального кодексу України та проводяться перевірки руху коштів по рахунках у близько десятка банків і фінансових установах.

Народні прикмети

18 лютого відзначається день пам’яті святої Агафії. Її також називали “поминальницею”, тому що цього дня було прийнято згадувати пращурів. Ще цю святу величали Корівницею, оскільки вона “корів оберігає від хвороб”. Наші пращури помітили, якщо цього дня мороз, то весна буде привітною, а літо — сухим і спекотним.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ