Фронтова хмарність циклону наближається до Житомирської області. На вихідні, ми будемо знаходиться в центрі циклону, з атмосферним тиском 985-995 ГПа, внаслідок проходу пірнаючого циклону через Житомирську область.

Погода від Управління ДСНС України у Житомирській області на наступні дні:

01.12 - хмарно. Невеликий сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний, 7-12 м/сек. Температура повітря по області вночі 0-5º морозу, вдень від 2º морозу до 3 тепла; у Житомирі вночі 1-3º морозу, вдень від 1º морозу до 1º тепла.

02.12 - хмарно. Сніг та мокрий сніг, вночі місцями по області сильний сніг, слабка ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 8-13 м/сек. Температура повітря протягом доби від 3º морозу до 2º тепла.

03.12 - хмарно з проясненнями. Невеликий сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер західний, 7-12 м/сек. Температура повітря вночі 2-7º морозу, вдень від 3º морозу до 2º тепла.

04-05.12: хмарно з проясненнями. Часом невеликий сніг. Температура повітря вночі 7-12º морозу, вдень 1-6º морозу.

Народні прикмети

24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: “З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі”. Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: “На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша”. Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня). Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ