25 листопада рятувальники провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання с. Ягодинка Пулинського району. Адже у поточному році тут виникло 67 пожеж, під час яких загинуло 2 особи.

До відпрацювання також були залучені депутатський актів селищної ради, соцпрацівники, правоохоронці, представників навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області та районі й обласні засоби масової інформації. Загалом до складу комісії увійшло 19 чоловік.Під час зборів в селищній раді із числа зазначених посадовців створили декілька груп, перед якими були поставлені завдання щодо проведення обстеження приватних житлових будинків мешканців населеного пункту. Особливу увагу повинна була приділятись одиноким хворим людям, інвалідам, багатодітним сім’ям та особам категорії ризику.У ході обстежень проводилися бесіди з питань дотримання правил пожежної безпеки та розповсюджувалися пам’ятки із застережливою інформацією. При виявлених в оселях порушеннях рятувальники одразу ж наголошували на чим швидшим їх усуненням, а також інформували місцевих жителів до якої біди можуть призвести недотримання вимог правил пожежної безпеки.Крім того у Пулинській ЗОШ організатори провели «Урок безпеки» щодо правил поводження при виявлені вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, а також підозрілих предметів сучасності. Близько 200 школярів мали змогу поспілкуватися з фахівцями ДСНС, переглянути повчальний відеофільм про вражаючі фактори при вибуху того чи іншого виду ВНП, дізнатися які саме боєприпаси існують і, що вони з себе представляють. Проте особливо їхня увага була приділена підозрілим предметам, що терористи маскують у звичайні речі повсякденного вжитку. Відповіді дітей на різноманітні запитання довели, що місія рятувальників вберегти підростаюче покоління від різного роду надзвичайних подій, виконана успішна.В рамках заходу також працював пересувний консультаційний пункт Управління ДСНС Житомирщини, у якому мешканці с. Ягодинка, а потім вже і населення районного центру, мали змогу отримати консультативну допомогу з актуальних питань цивільного захисту сьогодення.

Народні прикмети

24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: “З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі”. Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: “На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша”. Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня). Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ