12 листопада делегація з Пулинського району у складі волонтерів, пошуковців, військовослужбовців та ветеранів АТО взяла участь у незвичайному заході - триденних зйомках фільму про ветерана Армії крайової - Францішка Яковчика. Зустріч відбулася вдома у ветерана в смт Довбиш Баранівського району.  

 


Серед поважних гостей була присутня двічі депутат Сейму Польського і двічі депутат Європарламенту Гражина Станішевська та працівники польської телевізії. За перекладача послуговував настоятель Довбиського костелу о. Вальдемар Павелець. Гості з Пулинщини взяли активну участь у зйомках, давши інтерв'ю.

Було цікаво спостерігати за процесом відеозйомки, що відбувалася у помешканні пана Ф. Яковчика, біля ставу, лісу, на території костелу. Зустріч запам'яталася приватними розмовами з пані Г. Станішевською, котра є відомим польським філософом, політиком, громадським діячем, чисто розмовляє українською мовою. Під час бесіди обговорювалося питання сучасних польсько-українських відносин. Про себе гостя розповіла, що вона брала участь у заходах «Солідарності» під час введення військового стану генералом Ярузельським, її запроторювали до в'язниці.

Усіх учасників зустрічі запросили до Республіки Польща. На згадку про Україну іноземним гостям з Польщі були вручені газета «Вісті» та видання «Голос Полонії».

О. Сологуб, В. Адамович.

Народні прикмети

24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: “З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі”. Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: “На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша”. Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня). Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ