IP: 18.232.51.69 Login - Register
 alt=

Дільничного інспектора міліції Червоноармійського району Житомирщини  Юрія Єрегу добре знають жителі селища та навколишніх сіл, адже він уже кілька років переймається їх проблемами. До сумлінного та відповідального дільничного йдуть із власними клопотами і в будень, і в свята. Проте є серед його підопічних і ті, кому він приділяє особливу увагу, - люди похилого віку та ветерани Великої Вітчизняної війни.


У с. Буряківці проживає 89-річний Іван Васильович Голомах. Жорстока війна обпалила юність 16-річного юнака. Із звичайної сільської родини трударів-хліборобів хлопець став воїном. У 1943 його мобілізували, а ще через кілька місяців навчань він уже був у складі  3-го Білоруського фронту.


- У 1944 році у бою під Вітебськом я отримав складне поранення лівої руки, - згадує ветеран. – Мені тоді було лише 19. А після госпіталю – знову у бій. До України повернувся уже після війни, до 1949 року працював на Хмельниччині, а згодом родина переїхала на Житомирщину.

Спогадами про війну та й загалом про пережите ветеран ділиться з дільничним, який частенько буває в його оселі. Інколи просто розмова, інколи посильна допомога – буденні клопоти міліціонера.  

- Іван Васильович проживає з донькою, вона вже теж пенсіонерка. Тож допомога їм ніколи не зайва, - ділиться Юрій Єрега. – Роки йдуть і таких людей, які пройшли дорогами страшної війни, лишається одиниці. Наша повага і увага – це найменше, що ми можемо для них зробити. Але саме цього часом їм і не вистачає.

 Тож розрадивши ветерана, розпитавши про життя-буття, дільничний поспішає до селищної ради, де його вже чекають інші турботи. Хтось прийшов заявити про крадіжку з господарства, комусь несила терпіти чоловіка-пияку, сусіди невдоволені розбишаками поблизу місцевого клубу – з такими та іншими проблемами йдуть до дільничного, якому вірять, що допоможе.

Сам лейтенант міліції каже, що безпосередні зустрічі з людьми допомагають краще розуміти їх життя, а спілкування з ветеранами збагачують морально та змушують задуматись над вічними речами та цінностями.

за повідомленням Червоноармійського РВ УМВС

Народні прикмети

У цей день вшановується пам'ять преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського монастиря. У народі Никон вважається покровителем гри в шашки. У цей день зяблик прилітає. Птахи були носіями різних прикмет, у тому числі і погодних, тому, у давнину, як тільки птахи повертались з теплих країв, селяни зазивали їх на ганок, годували крихтами хлібу, зернятками, насінням льону. Наші пращури помітили: якщо перелітні птахи летять дружними зграями, весна хорошою буде.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ