Піклування про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними свого міста і держави.

 


З метою підвищення соціальної активності людей похилого віку, покращення якості життя та сприяння розумінню людьми літнього віку важливості ведення здорового способу життя, задля загального покращення фізичного та психологічного станів, у Пулинах був створений «Багатопрофільний центр соціальної активності», який реалізується Міжнародним благодійним фондом «Місії самарян в Україні» в рамках програми Фонду Східна Європа «Створення центрів соціальної активності для літніх людей», яка фінансується Фондом «Монсанто».


В центрі щочетверга працюють клуби за інтересами, на яких цільова аудиторія за чашкою теплого чаю та щирих розмов, зі спогадами та піснями, має можливість вишивати, в'язати шпицями чи гачком. Регулярно надаються послуги прання, ремонту одягу та користування офісною технікою та Інтернетом для малозабезпечених людей літнього віку.
Проводяться семінари на різні теми - «Здорове харчування», «Зниження ваги», «Відновлення зору», семінари по соціальному підприємництву та по само зайнятості.
Протягом двох тижнів сертифікованим тренером був проведений навчальний курс по масажу для 20-ти активних членів громади, які пройшовши навчання, отримали сертифікати та надаватимуть послуги масажу малозабезпеченим людям літнього віку.
Проведено семінари та практичні заняття на тему: «Скандинавська хода» (перші заняття проводились тренером, вивчались основні ази правильної ходи, її позитивний оздоровчий вплив на організм. Було організовано групу бажаючих людей, які і по сьогодні, щонеділі долають місцеві маршрути «скандинавською» ходою).


Щовівторка цільова аудиторія слухає лекції лікаря-терапевта по профілактиці захворювання та отримує індивідуальні консультації лікаря. А практичним психологом проведено семінари по управлінню сильними почуттями, стресовими ситуаціями та надано індивідуальні консультації.
Пулинський центр соціальної активності став місцем, де самотні люди можуть спілкуватись, займатись улюбленою справою, брати участь у роботі численних гуртків, а також опановувати нові навички.

Яскравим прикладом нового життя і життєвої сили є три вдови - Віра, Ольга і Ліда. В Центрі для цих вдів почалося дійсно нове життя. Понад 70 років вони тяжко працювали, будували свої будинки та піклувались про свої сім’ї. Вони пройшли через неймовірно важкі часи, страждали від невтішних втрат і терпіли приниження у часи комуністичної системи. Вони ніколи не мали часу на себе.Нарешті, хворі, на схилі років, вони змогли знайти час для себе і насолоджуватися рештою свого життя у мирі та спокої. Вони всі живуть в Пулинах, хто ближче, хто далі, але щотижня вони всі приходять у Пулинський центр соціальної активності, який відкрився в грудні минулого року. Пішки, за допомогою палиць або ходунів, на велосипедах, а інколи на машині фонду.

Вони завжди гарно одягнені, приходять завчасно та жартують, сповіщають місцеві новини для тих що проживають в Будинку. Дивлячись на їх усміхнені обличчя та слухаючи їх захоплені голоси, ви ніколи не скажете, як їм важко долати цю відстань, щоб прийти сюди.


Вірі Василівні 83 роки. Цілу годину вона добирається до Центру, а також дві години у неї займає, щоб зібратися на зустріч.

Те ж саме і для її подруги дитинства Ольги Федорівни. Вона живе в трьох кілометрах від Центру, до якого вона повільно добирається за допомогою ходунів. Лідія Петрівна - трохи молодша, приїздить на велосипеді. Всі троє з радістю приходять до Центру. Тільки сильний дощ і сніг може зупинити їх. Віра Василівна жартує: «Нам потрібна ще одна рука, щоб тримати парасольку, тоді ми могли б прийти в будь-яку погоду!»

Ці вдови приходять, щоб навчитися чомусь новому і поділитися знаннями зі старими та новими друзями, щоб знайти зцілення для душі й тіла. Вони є прикладом краси та сили волі та духу.


Лавренчук Катерина
керівник проекту

Народні прикмети

24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: “З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі”. Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: “На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша”. Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня). Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ