IP: 18.212.206.217 Login - Register

Це історія прийомної родини, котра приїхала до Житомирщини з Кіровоградської області і вже тут утворила дитячий будинок сімейного типу. Людмила та Євгеній Відніченки більше чотирьох років мріяли мати велику сім’ю, проте не мали відповідної житлової площі.

У Пулинському районі релігійна громада допомогла прийомній родині, яка виховує 5 дітей, із будинком. Тому подружжя, не зволікаючи, взяли до своєї сім’ї ще трьох синів. Таким чином в області створили ще один ДБСТ, в якому наразі виховують 8 діток. Батьки запевняють, що мають бажання та сили допомогти ще кільком дітлахам.

«Той, хто хоч раз побував у дитячому будинку і бачив дітей-сиріт, змінюється назавжди. Принаймні, я коли вперше відвідала інтернат, то вийшла звідти зовсім іншою», - розповідає мама 8 дітей Людмила Відніченко.

Подружжя Відніченків довгий час мріяли про дітей. Навіть з міста переїхали до села в Кіровоградській області, де придбали приватний будинок. Так сталося, що в цьому населеному пункті було багато прийомних родин, які виховували дітей з дитячих будинків. За словами пані Людмили, вони познайомилися з сусідами, і впевненість у тому, що їм теж потрібно допомогти дітям, котрі залишилися без батьків, стала ще сильнішою. Адже раніше вони вже відвідували інтернати, спілкувалися там з дітьми, і думки про те, що можуть стати справжньою родиною, не покидали їх. Так, у 2011 році сімейний затишок та батьківську любов знайшли у Людмили та Євгенія брат та дві сестрички.

«Ми взяли одразу трьох діток: Колю, Альбіну та Аміну. Зараз наш Коля служить в українській армії, він обрав для себе цей шлях. Діти прийшли до нас в родину в підлітковому віці. Адаптувалися і відкривалися досить довго. Кожен індивідуально пристосовується до нового життя. Але це не швидкий процес, це займає цілі роки», - розповідає пані Людмила.

Багатодітна мама розповіла, що з появою в родині дітей, життя змінилося. Не завжди все дуже просто. Проте за її словами, бачити як змінюються діти, як вони вчаться любити, дружити, - це варте усіх зусиль. Коли старший син Коля став дорослішим і пішов на навчання, тоді батьки вирішили до своєї прийомної родини взяти ще діток, адже їх будинок міг дати прихисток і сімейне тепло. Так до дівчаток приєдналися ще дві сестрички – Настя та Катя. А згодом соціальні служби запропонували Відніченкам взяти на виховання однорічного хлопчика. Найменшого Семена всиновили. І відтоді в родині вже було п’ятеро діток.

 «Ми з 2014 року зверталися у всі інстанції, до місцевих підприємців, депутатів з проханням допомогти нам із будинком. Адже зрозуміли, що можемо і маємо допомогти й іншим дітям. Ми були готові створити дитячий будинок сімейного типу, щоб можна було виховувати більше діток. Проте у нашому будинку не вистачало житлової площі. Чотири роки ми шукали шляхи вирішення. І одного разу нам запропонували будинок у селі Житомирської області. Ми подумали і погодилися. У серпні цього року переїхали  до невеличкого села і вже починаємо налагоджувати своє життя тут», - продовжує мама Людмила.

За словами Людмили Відніченко, релігійна громада допомогла їм з будинком. Тепер вони мешкають у великому приватному домі у селі Сколобів Пулинського району. Переїхали на проживання до Житомирщини у серпні місяці, а вже у вересні збільшили свою родину. Так ще три братики тепер виховуються у сім’ї Відніченків: Максим, Назар і Артем. Сучасний будинок з усіма необхідними меблями може стати рідною домівкою ще для кількох дітей. І пані Людмила з чоловіком відверто зізнаються, що не відкидають можливості, що їх родина стане ще більшою.

«Діти потребують цілодобової уваги та опіки. Мама й тато в ДБСТ – це універсальні солдати, котрі можуть бути і лікарями, і юристами, і психологами, і будь-ким. Адже в батьків-вихователів немає ні вихідних, ні відпусток. Ось скоро прийдуть діти з молодших класів, треба нагодувати, зробити разом уроки, потім зі школи повертаються старші. А далі потрібно забрати молодших дітей з садочка», - окреслює свій щоденний графік мама Людмила.

Людмила Відніченко переконана, що дітям потрібен постійний догляд та піклування. Особливо, коли це багато дітлахів, а не один-два. І поєднувати з роботою виховання восьми дітей вкрай важко. Адже,  за словами багатодітної мами, якщо ви берете в родину дітей з дитячих будинків, то їм потрібно віддати максиму тепла, любові, уваги та турботи, щоб вони могли звикнути до нової сім’ї, адаптуватися.

«Це цілодобова робота над розвитком дітей. Головне, аби вони виросли і були людьми, сформувалися як особистості, стали успішними та щасливими. Ми навчаємо наших дітей отримувати задоволення від звичайних речей: природи, неба, води», - зазначає жінка.

Пані Людмила запевняє всіх тих, хто вагається чи зможе, чи варто брати в свою родину дітей з дитячих будинків, не боятися. За її словами, якщо вже одного разу у вас з’явилася думка про те, що ви можете взяти на виховання дітей, вона вас більше не покине. І рано чи пізно ви зважитеся на цей крок – стати батьками. Проте краще не зволікати, аби потім не жаліти, що могли подарувати щастя дітям та собі, але не зробили цього, або не зважилися на це вчасно. 

«Головне – не боятися. Мрія має бути нереальною, інакше це просто плани на завтра. Виховувати дітей – це не просто, але ти це робиш, і ти від цього щасливий», - говорить Людмила Відніченко.

Наразі у великій дружній  сім’ї виховується вісім дітей: Альбіна (17 років), Аміна (16 років), Настя (13 років), Катя (8 років), Максим (7 років), Назар (6 років), Артем і Семен (по 4 роки). Батьки Людмила та Євгеній Відніченко намагаються часто організовувати спільне дозвілля для своєї родини: прогулянки парком, пікніки, приготування шашлику.

Такі люди і сім’ї саме сьогодні і зараз творять сучасну Україну. Наше майбутнє – це діти, і піклуватися про їх духовний та фізичний розвиток потрібно вже зараз.

Народні прикмети

18 лютого відзначається день пам’яті святої Агафії. Її також називали “поминальницею”, тому що цього дня було прийнято згадувати пращурів. Ще цю святу величали Корівницею, оскільки вона “корів оберігає від хвороб”. Наші пращури помітили, якщо цього дня мороз, то весна буде привітною, а літо — сухим і спекотним.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Якщо Ви володієте інформацією про події в Пулинському районі, надішліть її нам

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення було успішно відправлено