IP: 54.234.75.144 Login - Register

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) повідомляє, що районній газеті "Вісті" вдалося врегулювати конфлікт щодо питання роздержавлення видання з головою Пулинської районної державної адміністрації (Житомирська область) Віктором Байдою після внесення того до національного списку "ворогів реформування преси-2017" за поданням журналістів.

Про це повідомляє голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в соціальній мережі.

- На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою. ​Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.​Протягом кількох місяців Пулинська районна газета «Вісті», що діє на Житомирщині, не могла дійти згоди в питанні роздержавлення з одним із співзасновників – місцевою райдержадміністрацією. Кілька місяців голова РДА ігнорував пропозиції колективу зустрітися для підписання відповідної угоди. Проблему вдалося вирішити лише за підтримки Національної спілки журналістів України.

- Наш конфлікт із співзасновниками тривав досить довго. А почалося все з виборів, які, на думку Віктора Миколайовича, наша газета висвітлювала упереджено, - роз’яснює ситуацію директор ТОВ «Редакція-медіацентр «Вісті» Ольга Бортнікова. – Образившись, голова РДА ігнорував наші звернення, а далі й узагалі не прийшов на публічну зустріч із колективом, яку призначив особисто.

​У грудні 2017 року газета перереєструвалася у ТОВ, відповідну заяву про зміну статусу одразу підписав голова районної ради. Проте в керівника адміністрації вона безрезультатно пролежала два місяці.

​- Були спантеличені й взагалі не знали, що робити. За порадою і підтримкою звернулися до Національної спілки журналістів України. А відтак, за нашим поданням Віктора Байду внесли до списку ворогів реформування, - розповідає Ольга Бортнікова. ​Такі кроки принесли свої позитивні результати: під тиском громадськості голова РДА таки зважив на прохання та законні вимоги колективу і підписав потрібні документи.

​- Вдячні Спілці за підтримку і допомогу в розв’язанні нашого питання. Після тривалих поневірянь уже й не сподівалися на швидке врегулювання конфлікту, - підсумовує директор медіацентру.

​Голова Пулинської районної держваної адміністрації Віктор Байда відзначає, що після «відвертого і щирого» спілкування з колективом, усі непорозуміння вирішено.
​- Якщо й було якесь напруження в стосунках, то зараз це в минулому. Ми завжди виступали за конструктивний діалог і мирне врегулювання проблем. І нині відкриті до спілкування і співпраці зі ЗМІ, - наголосив голова РДА.

​У Національній спілці журналістів України наголошують, що й надалі захищатимуть права і законні інтереси редакцій, яким, на жаль, часто доводиться протистояти тиску з боку влади. 
​- Приємно, що ситуація на Житомирщині вирішилася відносно швидко і районка зможе спокійно завершити роздержавлення без втрат для колективу, - говорить голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Проте ми будемо моніторити процес реформування комунальних видань та відслідковуватимемо випадки порушення закону. І надалі будемо укладати актуальний список ворогів реформування, але розраховуємо, що завдяки громадському тиску кількість кандидатів постійно меншатиме.

 

Народні прикмети

19 січня відзначається свято Хрещення Господнього або Богоявлення. За погодою цього дня прогнозували погоду на літо. Якщо холодна, ясна погода — літо засушливим буде. Похмура і сніжна — на рясний урожай. У давнину говорили: “День теплий — хліб темний (густий)”, отже, варто було очікувати хорошого врожаю хлібів. Також на хороший врожай вказували сині хмари та сніг пластівцями.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Якщо Ви володієте інформацією про події в Пулинському районі, надішліть її нам

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення було успішно відправлено