IP: 100.26.182.28 Login - Register

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) повідомляє, що районній газеті "Вісті" вдалося врегулювати конфлікт щодо питання роздержавлення видання з головою Пулинської районної державної адміністрації (Житомирська область) Віктором Байдою після внесення того до національного списку "ворогів реформування преси-2017" за поданням журналістів.

Про це повідомляє голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в соціальній мережі.

- На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою. ​Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.​Протягом кількох місяців Пулинська районна газета «Вісті», що діє на Житомирщині, не могла дійти згоди в питанні роздержавлення з одним із співзасновників – місцевою райдержадміністрацією. Кілька місяців голова РДА ігнорував пропозиції колективу зустрітися для підписання відповідної угоди. Проблему вдалося вирішити лише за підтримки Національної спілки журналістів України.

- Наш конфлікт із співзасновниками тривав досить довго. А почалося все з виборів, які, на думку Віктора Миколайовича, наша газета висвітлювала упереджено, - роз’яснює ситуацію директор ТОВ «Редакція-медіацентр «Вісті» Ольга Бортнікова. – Образившись, голова РДА ігнорував наші звернення, а далі й узагалі не прийшов на публічну зустріч із колективом, яку призначив особисто.

​У грудні 2017 року газета перереєструвалася у ТОВ, відповідну заяву про зміну статусу одразу підписав голова районної ради. Проте в керівника адміністрації вона безрезультатно пролежала два місяці.

​- Були спантеличені й взагалі не знали, що робити. За порадою і підтримкою звернулися до Національної спілки журналістів України. А відтак, за нашим поданням Віктора Байду внесли до списку ворогів реформування, - розповідає Ольга Бортнікова. ​Такі кроки принесли свої позитивні результати: під тиском громадськості голова РДА таки зважив на прохання та законні вимоги колективу і підписав потрібні документи.

​- Вдячні Спілці за підтримку і допомогу в розв’язанні нашого питання. Після тривалих поневірянь уже й не сподівалися на швидке врегулювання конфлікту, - підсумовує директор медіацентру.

​Голова Пулинської районної держваної адміністрації Віктор Байда відзначає, що після «відвертого і щирого» спілкування з колективом, усі непорозуміння вирішено.
​- Якщо й було якесь напруження в стосунках, то зараз це в минулому. Ми завжди виступали за конструктивний діалог і мирне врегулювання проблем. І нині відкриті до спілкування і співпраці зі ЗМІ, - наголосив голова РДА.

​У Національній спілці журналістів України наголошують, що й надалі захищатимуть права і законні інтереси редакцій, яким, на жаль, часто доводиться протистояти тиску з боку влади. 
​- Приємно, що ситуація на Житомирщині вирішилася відносно швидко і районка зможе спокійно завершити роздержавлення без втрат для колективу, - говорить голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Проте ми будемо моніторити процес реформування комунальних видань та відслідковуватимемо випадки порушення закону. І надалі будемо укладати актуальний список ворогів реформування, але розраховуємо, що завдяки громадському тиску кількість кандидатів постійно меншатиме.

 

Народні прикмети

Цього дня вшановується пам'ять святих Домни і Василиси Великої. 16 вересня "прибирали мотлох у будинку", щоб придбати благополуччя на осінь. У давнину наші предки спостерігали за мурашниками: якщо мурахи спорудили собі великі купи до осені, то варто готуватися до сурової зими.

ПОГОДА

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Якщо Ви володієте інформацією про події в Пулинському районі, надішліть її нам

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення було успішно відправлено